Categories
בלוג

בקע טבורי אצל תינוקות – כך תדעו שהגיע הזמן לטפל

כ – 3% מהתינוקות, ועד 30% מן הפגים, נולדים כאשר דופן הבטן אינו סגור הרמטית, וחלק קטן מהמעי או מנוזלי הבטן עלול להיכנס לתוכו. קשה מאוד לזהות בקע טבורי אצל תינוקות לפני שגדם חבל הטבור נושר (בסביבות גיל שבוע ימים), ולאחר מכן הטבור ניראה כאילו הוא בולט יותר החוצה. כשהלחץ התוך בטני עולה, בזמן שיעול או עיטוש למשל, נוכל לראות כי הטבור מתנפח – הבקע הטבורי נפער ומתמלא.

ברוב המכריע של המקרים בקע טבורי אצל תינוקות ופעוטות ייסגר מאליו, ברוב המקרים עד גיל שנה אולם מקובל לחכות עד גיל 4-5 ולאפשר לבקע להיסגר מאליו. במקרה שהבקע לא נסגר, אפשר לשקול טיפול ניתוחי לתיקון בקע טבורי.

האם בקע טבורי הוא קילה?

"קילה" הוא בשפת העם מצב של בקע, בדרך כלל באזור המפשעה (וייתכן שגם באזור הטבור). בלעז מכונה המצב הרנייה. במפשעה, הבקע מתרחש בדך כלל באזור התעלה המפשעתית או באזור התעלה הפמורלית. גם בקע מפשעתי או "קילה" הוא בעיה נפוצה אצל ילדים, אולם היא בדרך כלל מתרחשת בגילאים מבוגרים יותר וכתוצאה ממאמץ (כמו למשל הרמת משא כבד ביחס לגודל הפעוט או עצירות עם עליה בלחץ התוך בטני לעיתים קרובות). קילה או בקע מפשעתי מתרחש אצל עד 10% מהאוכלוסייה, יותר אצל גברים מאשר אצל נשים, והוא עשוי להתרחש בכל גיל.

אנחנו חושדים שלילד שלנו יש קילה, או בקע – מה כדאי לעשות?

אם הוריו של פעוט יכולים לשים לב לנפיחות תת עורית באזורים אופייניים אצל התינוק, כמו למשל באזור הטבור או באזור המפשעה, חשוב לדעת כי נפיחות כזו עשויה להיות בקע – אזור חלש של רקמות שרירים ורצועות שדרכו עוברים איברי הבטן, כמו למשל המעי.

כל זמן שהבקע אינו מפריע, בדרך כלל ההמלצה תהיה להמשיך לעקוב אחר הבקע אולם לא לטפל בו בצורה ניתוחית. אצל תינוקות, הבקע עשוי להתנפח כאשר התינוק בוכה (והלחץ התוך בטני עולה), אולם כל זמן שאזור הבקע אינו משנה צבע, הופך רך או קשה יותר והתינוק אינו סובל מכאבים או רגישות באזור, חשוב להגיע לטיפולים שוטפים ולמעקב אצל הרופא או אחות טיפת חלב אולם אין הכרח לטפל בבקע.

אנחנו חושדים שהתינוק סובל מכאבים באזור הבקע – מה כדאי לעשות

אם התינוק, הפעוט או הילד שלכם סובל מבקע טבורי, קילה, מבקע מפשעתי או מבקע אחר, חשוב לשמור על מעקב וערנות לתופעות חריגות באזור הבקע. תופעות מדאיגות באזור הבקע עשויות להיות:

  • רגישות: התינוק נע בעצבנות כשאתם נוגעים באזור הבקע, נרתע או בוכה.
  • שינוי של צבע: אזור הבקע אדמומי או כחלחל יותר
  • שינוי במרקם: אזור הבקע הוא רך או קשה יותר מבדרך כלל
  • כשהתינוק נראה כאוב ו/או מקיא ללא סיבה

הטיפול בבקע טבורי או בקילה

בכל מקרה של בקע, הנטייה היא להעדיף ליווי ומעקב על פני טיפול כירורגי בתינוק, זאת בעיקר מפני שמעטים המקרים של סיבוכים כתוצאה מקילה או בקע, ולעומת זאת הליך כירורגי בתינוקות הוא אפשרי אולם כשהוא לא הכרחי, לעיתים הנטייה היא לדחותו.

במקרה שהתינוק סובל מכאבים, כשיש חשד לכליאה של הבקע (זאת אומרת שאזור הבקע מכיל איבר פנימי שיצא דרך הבקע ואי אפשר להחזירו פנימה, עניין מסכן חיים בעיקר כשמדובר בכליאה של חלק מהמעי שתשפיע על פעילות מערכת העיכול) או כשהבקע עולה על קוטר של 1.5 ס"מ, יוצע להורים בדרך כלל לשקול טיפול ניתוחי בבקע. הניתוח מבוצע כיום בהרדמה מלאה ובגישה זעיר ניתוחית (לפרוסקופית), באשפוז יום (התינוק יחזור הביתה לשנת הלילה שלו). ההליך הוא שכיח ובעל סיכונים נמוכים לסיבוכים, והוא בדרך כלל מספק פתרון איכותי לטווח ארוך במקרה של בקע שגורם אי נוחות, כאבים או אפילו מסכן חיים.

Categories
בלוג

תזונה בהתאמה אישית- הביטחון המלא לבריאות של חיית המחמד שלך

בריאות היא סוגיה מרכזית בעולמו של כל החיי והיא מבוססת על סביבה מאפשרת, אהבה פעילה והזנה עשירה ואיכותית שנספגת באופן יעיל. איכות התזונה משפיעה על מערכת החיסון ותפקוד כלל המערכות בגוף. תזונה איכותית משפיעה על תהליכי ההתפתחות ומספקת להם את התמיכה הנחוצה על מנת שניתן יהיה להשלים אותם בהצלחה וללא מהמורות בדרך.

תזונה היא ליבה של הבריאות שלנו ושל בעלי החיים שלנו, לא רק ברמה הפיזית, אלא גם ברמה הנפשית שגם אצל החברים שלנו שהולכים על ארבע, היא חלק מהותי ואינטגראלי מהבריאות הכללית.

העידן המודרני מתאפיין בהתאמה אישית, גם בבריאות וגם בטיפוח, גם אצל בני אדם וגם בקרב בעלי החיים ותזונה בהתאמה אישית היא בהחלט הצעקה האחרונה ופתרון הקצה בבריאות החיי. טייסט אוף דה ווילד הוא מוצר מזון שמאפשר להתאים מזון באופן אישי בהתאם לצרכים הבריאותיים ובהתאם לטעם הפרטי של בעל החי. טייסט אוף דה ווילד הוא מותג אותו תוכלו למצוא במסגרת חנות חיות בנס ציונה, בסניף הפיזי או באתר האינטרנט.

השלמה תזונתית

נוסף למזון הייבש או הרטוב בו אתם מאכילים את בעל החיים שלכם, בין אם אתם בוחרים במותג פרימיום כמו טייסט אוף דה ווילד, או בכל מותג אחר, חשוב לבצע מעקב אחר התפתחותו של בעל החיים ולבצע את ההשלמות הנחוצות. השלמות תזונה כוללות גם תנאים מתאימים לרבות סביבת מחייה נקייה ומזינה, מערכת יחסים חיובית עם שאר דיירי הבית, שמירה והקפדה על גבולות וכן גם השלמות תזוניות, בין אם מדובר על מזון רפואי ובין אם מדובר על מינרלים וויטמינים במידת הנדרש.

כמובן שבעל החיים צריך להיות במעקב גם מטעם רופא ולא רק עצמאי, ברמה התקופתית, על מנת לוודא מה מצבו ולהתאים לו את הפתרונות הנחוצים לו בהתאם.

חנות חיות בנס ציונה תוכל לספק לכם את כל המידע והשירותים הנחוצים על מנת לספק לבעל החיים שלכם את התנאים האופטימליים לחיים ארוכים, בריאים ומאושרים ביחד. את המידע תוכלו לקבל ברשת או בחנות הפיזית.

Categories
בלוג

כתיבת תוכנית עסקית – לשם מה היא נועדה ואיך עושים את זה?

 

אחד הכלים החשובים ביותר שעומדים בפני אנשי עסקים בכל התחומים, כלי בו הם צריכים להשתמש לצרכים מגוונים, היא תוכנית עסקית. מדובר על כלי מאוד שימושי שיכול לעזור לבעלי עסקים אל מול מצבים שונים.

בשביל להבין כיצד תוכנית עסקית יכולה לעזור, צריך להבין מה המשמעות שלה ומתי משתמשים בה. תוכנית עסקית נועדה להציג את כל מה שיש לה לעסק, וכן את המטרות והיעדים שלו. למשל, אם עסק רוצה להציג את מצבו הנוכחי מול משקיעים שונים, הוא יציג תוכנית עסקית במסגרתה יציין את הנכסים והאמצעים השונים שעומדים לרשות העסק, ויחד עם זאת, הוא גם יציג את המטרות והיעדים שלו, לפחות לשנה הקרובה, אם לא מעבר לכך.

בעיקרון, הרבה פעמים משתמשים בתוכנית עסקית בשביל להציג תוכנית עבודה לזמן מסוים. אך מעבר לכך, נהוג להשתמש בתוכניות כאלה גם לצרכים מיוחדים, כמו למשל, גיוס משקיעים, קבלת הלוואות, הנפקה בבורסה ועוד. בכל אחד מהמצבים, יש צורך בתוכנית עסקית בשביל שהגורמים השונים אליהם רוצים לפנות, ידעו בדיוק מה יש בעסק, מה הוא מציע ועוד.

צריך לומר, כתיבת תוכנית עסקית היא לא עניין סטנדרטי ובמקרים רבים לא מבצעים אותה מתוך העסק, כלומר, שוכרים אנשי מקצוע שמתמחים בכך בשביל לבצע את התהליך.

יש לכך כמה סיבות:

ראשית, אם גורם מתוך העסק יכתוב את התוכנית, הוא עלול להציג אותה בצורה "אופטימית" מדי, ולא בהכרח משקפת את המציאות. מעבר לכך, לא בטוח עד כמה הוא יודע לכתוב תוכנית עסקית כפי שהקוראים מצפים לקבל.

שנית, גורם זר יכול להתבונן על העסק בעיניים הרבה יותר אובייקטיביות, אם הוא גורם מקצועי אז הוא גם ידע אילו נתונים להציג ואילו נתונים הם לא הכרחיים. זה תלוי כמובן במטרה של הצגת התוכנית. הרי אם היא מיועדת לגורם מסוים, אז ייתכן מאוד שיהיה צורך להבליט מאפיינים מסוימים, אם היא מיועדת לגורם אחר, ייתכן שיהיה צורך להציג מאפיינים אחרים.

לפני שנסביר כיצד עושים את התוכנית בפועל, אנחנו צריכים לזכור היטב משמעותי והוא, כתיבת תוכנית עסקית היא תהליך עבודה, זה לא מתבצע מהיום להיום, זה גם דורש חשיפה מלאה של כל החומרים והמידע הרלוונטי. לכן, אנחנו צריכים לשכור אנשים מקצועיים, אמינים, דיסקרטיים, אנשים שאנחנו יכולים לסמוך עליהם שידעו לבצע את העבודה ולשמור עליה בסוד.


כיצד כותבים תוכנית עסקית בפועל

נניח ואנחנו רוצים להציג תוכנית עסקית למשקיעים במטרה למשוך אותם להשקיע בעסק. יש כמה דברים שיהיה עלינו להציג בפניהם:

ראשית, במה העסק מתעסק, אילו אמצעים וכלים יש לו לשם כך. למשל, אילו נכסים, ציוד, כוח אדם וכל דבר אחר שמאפשר לו לעסוק במה שהוא עוסק.

שנית, עלינו להציג את היתרונות שלנו, בפרט על פני המתחרים ולמה ישתלם למשקיעים להשקיע בעסק שלנו. לשם כך, אנחנו גם צריכים להציג מאזנים ונתונים כספיים. אם יש חובות או דברים דומים, חשוב שאנחנו נציג אותם. גם בשביל לשמור על אמינות וגם בשביל למנוע מצב לא נעים, שכן סביר להניח שהמשקיעים יעשו בדיקה ועלולים לעלות על כך.

שלישית, אנחנו צריכים להציג בתוכנית, מה בדיוק אנחנו מתכוונים לעשות עם הכסף שהם יכניסו לעסק שלנו, איך אנחנו מתכוונים להשתמש בו, וכיצד הוא יכול לעזור לנו. חשוב שתהיה לנו תוכנית ברורה עם יעדים ברורים וכן ניתוחים וצפי שמבוססים על דברים אמיתיים, דברים שאפשר להתבסס עליהם ולא ניתוחים מתוך תקווה או שאיפה דמיונית.

 

Categories
בלוג

מה זה דפיברילטור?

ייתכן ששמעתם לאחרונה על מכשיר הקרוי דפיברילטור כמכשיר שיכול להציל חיים ושכיום קיימת חובה להציב אותו בכל מבנה ציבור וגם ניתן להציב אותו בכל בית עסק ובכל בית. השאלה היא מה זה דפיברילטור? למה הוא נועד? עד כמה חשובה הזמינות שלו? איך בוחרים מכשיר מתאים? מהו דפיברילטור מומלץ? על שאלות אלו ועוד תוכלו למצוא את התשובות, ממש כאן בשורות הבאות.

אז מה זה דפיברילטור?

סביר מאוד להניח שכבר ראיתם מכשיר דפיברילטור בפעולה באחד הסרטים בהם צפיתם בשנים האחרונות. המדובר למעשה במכשיר שיודע לתת מכת חשמל במטרה להפעיל מחדש לב שנדם. כך למשל, בתהליכי ניתוח מורכבים ייתכן בהחלט מצב בו המנותח עובר מצב חירום של אובדן דופק. במקרה זה, ישנה חשיבות רבה מאוד "להפעיל" מחדש את הלב כמה שיותר מהר על מנת להחזיר את זרימת הדם לכל אברי הגוף ובמיוחד למוח. לשם כך ניתן לבצע החייאה ידנית באמצעות לחיצות על בית החזה והנשמה, אבל פה בדיוק נכנס לתמונה הדפיברילטור. המדובר למעשה במכשיר חשמלי ממנו יוצאות שתי כפות מתכתיות אותן מצמידים לבית החזה של המטופל ובלחיצה אחת על כפתור, מוזרם זרם חשמלי חזק מאוד אל הכפות, שיוצרות מכת חשמל לגופו של המטופל. מכת חשמל זו יכולה להיות מסוכנת עבור אדם בריא, אך במקרה של דום לב, זוהי מכת החשמל שיכולה להחזיר את הלב לפעולה. המדובר באמצעי רפואי יעיל מאוד, לבטח יותר מכל תהליך החייאה ידני ומכאן החשיבות של זמינותו גם במרחבים ציבוריים ופרטיים מחוץ לבתי חולים.

דפיברילטורים בשירות הציבור

עד לפני מספר שנים, המקום היחיד בו ניתן היה למצוא דפיברילטור היה בית החולים. זאת הסיבה שעד אז גם אף אחד לא ממש התעניין בשאלה מה זה דפיברילטור. העניין הוא שהיום ישנן ורסיות קומפקטיות של המכשיר, אותן ניתן להציב במבני ציבור, בקניונים, במגדלי משרדים, בבתי עסק, במפעלים ואפילו בבתים פרטיים. את המכשיר ניתן לקנות בבית מרקחת מורשה ולאחר לימוד קצר על אופן הפעלתו, ניתן להציב אותו במקום נגיש כך שבכל מקרה חירום בו אדם חווה לפתע מצב של דום לב, ניתן להביא את המכשיר ולבצע החייאה מיידית ויעילה.

מכשירים אלה הם קלים מאוד להפעלה וכוללים הוראות הפעלה פשוטות המצוינות על גבי המכשיר עצמו ולכן כל מה שאתם צריכים לדעת הוא מה זה דפיברילטור בעוד שאת ההפעלה שלו בשעת חירום, תוכלו ללמוד בתוך שניות ספורות מתוך ההוראות המצוינות על גבי המכשיר עצמו.

Categories
בלוג

לשתות הרבה גם בחורף! כך תעשו זאת

אמנם בקיץ אנו מרגישים את הצמא בצורה מוגברת יותר בעקבות מזג האוויר ואיבוד הנוזלים המהיר, אך כדאי לדעת שגם בחורף הגוף זקוק למים, ולא פחות מאשר בקיץ. שתיה של מים מונעת התייבשות ושומרת על תפקוד תקין של הגוף, בפרט במצבים בהם אנו נוטלים תרופות או סובלים מחולי. המים שומרים עם תפקוד מוחי תקין, סילוק פסולת מהגוף, ויסות חום הגוף וכמובן מניעת עייפות, כאבי ראש ושמירה על ערנות וזיכרון. בחורף אנו נוטים לחוש שהקור, ההסתגרות בבית והמחסור בפעילות מאומצת לא מעודדים אותנו לשתות, אך למעשה תחושת הצמא שמתעוררת בנו מתריעה לגוף שהוא חייב נוזלים באופן מידי, ולכן לא מומלץ לחכות לצמא על מנת לשתות מים.

מדוע חשוב לשתות מים גם בחורף, ומהו הסיכון במחסור במים?

גם בחורף הגוף שלנו מאבד נוזלים כחלק ממגוון תהליכים טבעיים המתרחשים בו מדי רגע. כשהחימום בבית או במשרד מופעל – האוויר מתייבש וגורם להזעה מבלי שנשים לב לכך, ובפרט במהלך שנת הלילה כשאנו מכוסים בשמיכה עבה. כמו כן, שתייה של משקאות חמים המכילים קפאין או שתיה של אלכוהול גורמים לגוף לאבד נוזלים ולכן דורשים שתייה מוגברת. הסיכון במחסור במים הוא רב. בתחילה אנו עלולים לחוש חולשה, עייפות או סחרחורת, אך במקרים חריגים אנו עלולים למצוא את עצמנו עם נזקים לטווח ארוך ואפילו, חלילה, להגיע לבית חולים במצב בלתי הפיך.

כמה מים צריך לשתות?

כמות המים שאנו זקוקים לה עשויה להשתנות מאדם לאדם בהתאם לגילו, גובהו ומשקל גופו, אך ישנו ממוצע רצוי שכדאי לעמוד בו. עבור גברים מומלץ לשתות 3 ליטר מים ליום ונשים זקוקות לכמות של 2.2 ליטר מים לשתיה ליום. מי שמתאמן יצטרך לדבוק בשתיית מים מרובה בגלל שבמהלך הפעילות הגופנית הגוף מאבד נוזלים.

טיפים – איך תשתו יותר מים גם בחורף?

  • הקפידו להסתובב עם בקבוק מים שיהיה צמוד אליכם בכל מקום, וגם בזמן נסיעה. זהו ההרגל הטוב ביותר שתוכלו להעניק לעצמכם.
  • רכשו בר מים שיהיה זמין לכם ולבני המשפחה שלכם מול העיניים. אנשים אשר בבית או במשרד שלהם קיים בר מים, שותים יותר. זה מוכח.
  • הכינו לעצמכם תה בטעמים מצמחים שונים – גם קר וגם חם. מומלץ לבחור בתה ללא קפאין על מנת שלא לגרום לאיבוד נוזלים לא מודע. שתיה של ספל תה ללא קפאין שוות ערך לשתייה של ספל מים מינרלים.
  • אם אתם אוהבים סודה, כדאי לדעת שגם היא שוות ערך למים מינרלים. כדי לגוון, תוכלו להוסיף לה פלח לימון ונענע וליהנות מלימונענע מוגז. אם תחליטו לרכוש בר מים, כדאי לדעת שיש ברי מים שמפיקים גם סודה.
  • איכלו פירות, ירקות, מרקים ושייקים שמוסיפים גם טעם מרענן וגם נוזלים לגוף.  
Categories
בלוג

פנסיונרים או חיילים משוחררים שמחפשים עבודה מהבית יש לכם הזדמנות!

כל אחד מאיתנו צריך למצוא עבודה, אך לעיתים החיפוש אחר המשרה הטובה ביותר הוא חיפוש מייגע ולא קל. יש לא מעט סיבות שבגללן אנו נוטים לוותר על משרות שונות, רוב הסיבות הללו יכולות להיעלם כאשר אתם תחפשו עבודה מהבית. אם אתם פנסיונרים שמחפשים עבודה להשלמת הכנסה ובין אם אתם חיילים משוחררים שמחפשים את עצמכם – עבודה מהבית היא מושלמת!

רגע לפני שתעשו בחירה כזאת או אחרת, אנו נסביר לכם בדיוק מדוע דווקא אתם צריכים לחשוב על האפשרות הזאת. בזכות לוח דרושים חדש שמכיל בתוכו רק משרות מהבית, תוכלו להפוך את החלום למציאות – ואת העתיד שלכם לעתיד שהוא הרבה יותר ורוד והרבה יותר אידיאלי עבורכם.

השלמת הכנסה אידיאלית עבור פנסיונרים

לא מעט פנסיונרים שחשבו כי חיי הפנסיה הם זוהרים ונוצצים, הבינו כי לא כך הם פני הדברים. הפנסיה לא תמיד מספיקה על מנת לנהל אורח חיים טוב, ויש לא מעט פנסיונרים שמחפשים השלמת הכנסה. עבודה מהבית תאפשר לאותם פנסיונרים להכניס עוד קצת כסף שיאפשר להם לשמור את הראש מעל המים. פתאום החיים יכולים להיות הרבה יותר פשוטים, ואתם תוכלו להרשות לעצמכם לבצע דברים שתמיד חלמתם לעשות אותם כאשר תצאו לפנסיה.

פנסיונרים יכולים לעבוד ללא מאמץ

כאשר פנסיונרים מחפשים עבודה, הם עלולים למצוא את עצמם פוסלים לא מעט עבודות בגלל שהן קשות מידיי. בין אם הם יהיו מודעים לכך ובין אם לא, הגיל משחק תפקיד מרכזי ועשוי לפסול לא מעט עבודות. החדשות הטובות הן שאותם פנסיונרים יכולים למצוא עבודה מהבית, עבודה שתאפשר להם לעבוד ללא מאמץ וללא קושי – כך שזה ללא ספק הבחירה המושלמת והנכונה ביותר.

חיילים משוחררים? תפתחו את חיי האזרחות ברגל ימין

חיילים משוחררים מגיעים לאזרחות עם המון ציפיות, אך רובם מקבלים כאפה כאשר הם מקבלים עד כמה האזרחות קשה. מהסיבה הזאת עבודה מהבית יכולה להיות ספתח מעולה לחיי האזרחות, תוכלו להתחיל את האזרחות ברגל ימין על אמת. אתם לא תצטרכו להקשות על עצמכם יתר על המידה, ובו בזמן לא תצטרכו לוותר על החלומות שתמיד רציתם לבצע כאשר תשתחררו מהצבא. אין שום סיבה שתוותרו על החלומות שלכם, באף רגע ובשום שלב.

חיילים משוחררים יכולים להרוויח יותר ממינימום

חיילים משוחררים? אין סיבה שתסתפקו בשכר מינימום! היום אתם יכולים להרוויח הרבה יותר, ולהתחיל לתכנן את הטיול שלכם אחרי הצבא. רוב החיילים המשוחררים מתחילים לעבוד בעבודה הראשונה שהם מוצאים, וברוב המקרים מדובר על טעות. כיום זכות לוח הדרושים החדש, גם חיילים משוחררים יכולים להתחיל לעבוד מהבית. עבודה מהבית תאפשר לאותם חיילים משוחררים להרוויח שכר נהדר, שכר שככל הנראה בעבודות אחרות הם לא היו מסוגלים להרוויח אותו.

Categories
בלוג

מה חשוב לדעת לפני שמבצעים השוואת ביטוח בריאות?

הבריאות היא אחד מהנושאים העיקריים שמעסיקים אותנו ימים כלילות, כאשר השאיפה של כל אחד מאיתנו היא לקבל את הטיפול הטוב ביותר בכל רגע נתון. אך בכדי שיהיה אפשר לקבל את הטיפול הטוב ביותר, כל אחד מאיתנו יצטרך שיהיה לו ביטוח בריאות פרטי. מהסיבה הזאת, לא מעט אנשים מבצעים השוואת ביטוח בריאות בין חברות הביטוח השונות – בכדי שיהיה אפשר לקבל את הצעת המחיר האטרקטיבית ביותר.

תקראו את האותיות הקטנות של הביטוח

בין אם אתם מבצעים השוואת מחירים אונליין ובין אם תעשו את השוואת המחירים בטלפון, חשוב מאוד שתכירו את האותיות הקטנות של הביטוח. על מה אנו מדברים? אנו מדברים על האותיות הקטנות שעשויות לשנות את תמונת המצב כולה, ועשויות לגרום לכך שתעדיפו ביטוח אחר – לעיתים המידע שנראה שולי הוא גם הקריטי ביותר.

תבחרו חברת ביטוח מוכרת ואמינה

זה נכון שכאשר אתם מבצעים השוואת ביטוח בריאות אתם תגלו לא מעט חברות ביטוח חדשות שאולי לא ידעתם על קיומם. אך תיקחו בחשבון כי אתם לא יכולים לסמוך על כל חברת ביטח, בטח כאשר מדובר על הבריאות שלכם. לכן הטיפ שלנו אליכם הוא לסגור ביטוח בריאות רק בחברה מוכרת, אפילו אם זה עולה לכם קצת יותר.

השתדלו לדבר עם אחד הנציגים בטלפון

לבצע השוואת מחירים אונליין זה מעולה, כך תוכלו לחסוך לעצמכם זמן יקר בחיפוש אחר חברת הביטוח המושלמת. אך בכדי שתוכלו להיות בטוחים שאתם עושים צעד נכון, ברגע שאתם בוחרים בחברת ביטוח כזאת או אחרת – שווה לכם להרים אליה טלפון ולשמוע מה הנציג מספר. לעיתים תוכלו לקבל אינפורמציה שלא ידעתם עליה, ולעיתים אפילו תוכלו לקבל הצעת מחיר זולה הרבה יותר.

Categories
בלוג

איך כותבים נאום מוצלח?

נאום משכנע, משפיע ומעורר השראה הוא נאום שנכתב מתוך מחשבה עמוקה והרבה מאוד ידע וניסיון קודם. ההיסטוריה זוכרת נאומים גדולים ומפורסמים כמו "יש לי חלום" – הנאום המפורסם של מרטין לותר קינג או "קול השלום" של מהאטמה גנדי. היא גם זוכרת אמירות חזקות שנאמרו בנאום כמו "הם מ-פ-ח-ד-י-ם" או "להשיב לאמריקה את גדולתה". האם גם אתם תוכלו ליצור נאום שכזה? ואם כן, איך? עדן ברכות מסבירים מהם החומרים שהופכים כל נאום למוצלח וזכיר:

למרות שהתחלנו עם רגל חזקה מאוד על הגז, כעת זה הזמן להנמיך מעט את הלהבות: לא כולנו מסוגלים או בכלל יכולים להגיע למעמדם של נואמים גדולים. מעבר לכך, בעידן הרשתות החברתיות השפעת הנאומים היא עבור פלח אנשים קטן בהרבה ויש לה מטרות שונות, לא בהכרח כאלו שקשורות לשלום עולמי או לשגשוג מדיני. הצורך בנאומים הרבה פעמים עולה כאשר המנכ"ל מעוניין לברך את העובדים בצורה קולקטיבית, כאשר אדם מסוים הגיע לגיל מכובד וכעת מעוניין לומר כמה מילים לחברים והמשפחה שהגיעו לחגיגה. לפעמים הנאום יהיה אפילו בנסיבות שאינן משמחות כמו אבל. לפעמים זו תהיה אפילו החלפת נדרים בין בני זוג, הכוללת משפטי אהבה יפים וסגנון מאוד אישי.

לכתוב כפי שמדברים

נאום הוא דרך להעביר מילים אל השומעים ולא אל הקוראים. לכן המסר צריך להיות כתוב בשפה שבה אתם מדברים, במילים קצרות, עם סלנג או הומור אופייניים (אם תרצו) ובאופן שקל מאוד יהיה להבין אותו. אל תעמיסו בניסוחים שנשמעים כאילו נכתבו בשפה גבוהה, אך כשמנסים לומר אותם בקול, הם נשמעים כמו בליל מילים לא מעניין. רוצים להיות בטוחים שזה נשמע טוב? קראו בקול את מה שכתבתם לעצמכם. אם לעצמכם זה נשמע טוב, קראו כעת לאדם אחר ובקשו פידבקים.

תספרו משהו

נאום טוב הוא סיפור. יש לו התחלה, אמצע וסוף, עליות וירידות, טוויסטים, השראה וגם מוסר השכל. חשבו על ספר טוב שקראתם ונסו להבין מה גרם לכם לאהוב אותו כל כך? האם זו העלילה? האם אלו הדמויות? האם ההזדהות שלכם עם הקונפליקטים? קחו את הדברים שאהבתם לתוך הנאום שלכם ותגלו כמה קל פתאום לכתוב. 

כמה מילים לכתוב?

דיבור מכיל לפעמים יותר מילים מכתיבה וצריך לזכור זאת. מצד שני, מילים מדוברות בקצב של פי 3 ממהירות הקריאה שלהן ולכן תצטרכו לאזן בין השניים על ידי מדידת זמנים. סיימתם לכתוב? מעולה. פתחו סטופר וקראו בקול בלבד את כל הנאום מתחילתו ועד סופו. כמה זמן עבר? הוסיפו לכך פלוס של כחצי דקה-דקה בפועל, כי בשטח הכל משתנה, ממיקרופון שלא עובד ועד מטוס נמוך שבדיוק חולף מעל ראשכם.

Categories
בלוג

למה חשוב לבצע השוואת ביטוחים טרם הרכישה?

כיום יש מגוון רחב של סוגי ביטוחים, כמעט לכל תחום בחיינו ניתן למצוא ביטוח שיכסה אותנו לאורך ולרוחב. יש ביטוח חיים ויש ביטוח רכב ויש עוד מגוון רחב של ביטוחים, וכל מה שאתם צריכים לעשות זה לסגור את הביטוח המועדף עליכם. אך מדוע כל כך חשוב לבצע השוואה בין הביטוחים השונים ולא לסגור את ההצעה הראשונה שאתם מקבלים?

אנו כאן ננסה לעשות לכם מעט סדר, כך שבזמן אמת אתם תדעו שאתם לא סוגרים ביטוח מבלי לבצע השוואת ביטוח בצורה מקצועית. כי לעיתים דווקא ההשוואה האת היא מה שיכול לעשות את ההבדל מבחינתכם, אז למה שתיקחו סיכונים בנושא הזה?

תקבלו את הצעת המחיר הזולה ביותר

הסיבה הראשונה שבגללה כולם מבצעים השוואת ביטוח היא כמובן המחיר שאותו הם מקבלים. לכל חברת ביטוח יש את המחירים שלה, ולכן אתם צריכים להיות בטוחים שאתם מקבלים את הצעת המחיר הזולה ביותר. כך תוכלו לא לשלם הרבה על ביטוח, אך מצד שני תדעו שאתם מכוסים בצורה הטובה ביותר – רק לאחר השוואה תוכלו לדעת איזה הצעה היא הזולה ביותר.

תקבלו את הביטוח שיכסה אתכם בצורה הכי טובה

זה לא באמת משנה אם מדובר על ביטוח חיים או על כל סוג אחר של ביטוח, אתם צריכים להיות בטוחים שהוא מכסה אתכם מכף רגל ועד ראש. לכן כאשר אתם מבצעים השוואה בין כל הביטוחים הקיימים, אתם תוכלו לבחור את הביטוח שיתאים לכם כמו כפפה ליד. לכל חברת ביטוח יש את הביטוחים שלה, וחשוב מאוד שתתאימו את הביטוח אליכם.

תקבלו אפשרות לסגור ביטוחים נוספים

כמו שאמרנו לכם יש לא מעט סוגים של ביטוחים, ואתם מוכרחים להיות בטוחים שאתם מכסים את עצמכם בצורה הטובה ביותר. כאשר אתם מבצעים השוואה בין כל הביטוחים, אתם יכולים להיות פתוחים לקבל הצעות על ביטוחים נוספים. כך שבסוף אתם תוכלו לדעת שאתם יכולים ללכת לישון בשקט, הביטוחים מכסים אתכם בצורה הטובה ביותר – זה ללא ספק יכול להיות מאוד משמעותי עבור כולנו.

Categories
בלוג

מחפשים דירות למכירה יד שניה? כך תימנעו מטעויות

כאשר אתם מתחילים לחפש דירות למכירה מיד שניה אתם תגלו כי עומדות לרשותכם לא מעט אפשרויות. אז איך תוכלו להגיע למצב שבו תרכשו את הדירה המושלמת עבורכם? כל מה שאתם צריכים לעשות זה פשוט להימנע מטעויות. אנו כאן באים על מנת לסייע לכם, ולתת לכם את כל הטיפים החיוניים לכם טרם רכישת דירה יד שניה.

כך תגיעו למצב שבו אתם פועלים על פי כל ההנחיות, ואתם תוכלו לדעת שאין שום סיבה שתרכשו דירה שלא מתאימה או לא טובה לכם. עליכם לזכור כי דירות למכירה אומנם קיימות בשפע, אך דירה שמתאימה לכם זה משהו שאתם חייבים לשים עליו את הדגש – כך שתוכלו לקום בכל בוקר בדירה שתמיד חלמתם עליה ושאפתם שתהיה לכם.

לא רוכשים דירות למכירה יד שניה ללא עורך דין מקרקעין

אתם לא מכירים את כל הנושא המשפטי, ולכן אתם לא תרצו להכניס ראש בריא למיטה חולה. הפתרון היעיל ביותר הוא שכבר מתחילת הדרך תעמידו לרשותכם עורך דין המתמחה במקרקעין, כך שתוכלו לקבל הסבר משפטי לכל מהלך. כך תוכלו לדעת שכל בחירה או החלטה שאתם עושים, היא כזאת שלא מנוגדת לחוק – וכזאת שבעתיד לא תהיה בעייתית עבורכם.

המחיר לא מתאים? תנסו לנהל עליו משא ומתן

אתם צריכים להבין כי משא ומתן זה אחד מהדברים הבסיסיים ביותר כאשר ניגשים לרכוש דירות למכירה מיד שניה. הרי מדובר על עסקה גדולה מאוד, ומן הסתם ששני הצדדים רוצים להגיע למצב שבו הם יוצאים מרוצים. לכן אתם לא צריכים להסכים למחיר הראשוני, ואתם כמובן יכולים לנסות לדחוף את העסקה לכיוון שמתאים לכם – בסוף אתם רק תוכלו להרוויח מהעקשנות שלכם, אין לכם מה להפסיד.

תבדקו בקפידה את כל הנושא של המס

הרבה אנשים פועלים בפזיזות כאשר הם רוכשים דירה מיד שניה, והם לא שוכחים לבדוק את נושא המס. תזכרו כי המס הוא זה שיכול לעשות את ההבדל בין עסקה כדאית ובין עסקה לא כדאית. לכן אתם לא יכולים להתעלם ממנו או לשכוח אותו, כי במצב מסוים המס יכול לעשות את כל ההבדל – ואתם צריכים לקחת אותו בחשבון כחלק מההוצאות שלכם ברכישת הדירה.

לא בטוחים? קחו את הזמן לחשוב

דירות למכירה קיימות בשפע, ואתם צריכים לרכוש רק דירה שאתם בטוחים שהיא הטובה ביותר עבורכם. כל התלבטות קטנה שלכם יכולה להיות מאוד משמעותית, בטח כאשר מדובר על עסקה כל כך גדולה ומשמעותית לעתיד שלכם. אם אתם לא בטוחים בביצוע העסקה, אל תעשו החלטות או מהלכים נמהרים. קחו את הזמן לחשוב ולבחון את כל האופציות שעומדות מולכם, כך תגיעו לשלב שבו אתם מבצעים את העסקה מתוך אמונה מלאה וללא שום התלבטות.