Categories
בלוג

מה זה דפיברילטור?

ייתכן ששמעתם לאחרונה על מכשיר הקרוי דפיברילטור כמכשיר שיכול להציל חיים ושכיום קיימת חובה להציב אותו בכל מבנה ציבור וגם ניתן להציב אותו בכל בית עסק ובכל בית. השאלה היא מה זה דפיברילטור? למה הוא נועד? עד כמה חשובה הזמינות שלו? איך בוחרים מכשיר מתאים? מהו דפיברילטור מומלץ? על שאלות אלו ועוד תוכלו למצוא את התשובות, ממש כאן בשורות הבאות.

אז מה זה דפיברילטור?

סביר מאוד להניח שכבר ראיתם מכשיר דפיברילטור בפעולה באחד הסרטים בהם צפיתם בשנים האחרונות. המדובר למעשה במכשיר שיודע לתת מכת חשמל במטרה להפעיל מחדש לב שנדם. כך למשל, בתהליכי ניתוח מורכבים ייתכן בהחלט מצב בו המנותח עובר מצב חירום של אובדן דופק. במקרה זה, ישנה חשיבות רבה מאוד "להפעיל" מחדש את הלב כמה שיותר מהר על מנת להחזיר את זרימת הדם לכל אברי הגוף ובמיוחד למוח. לשם כך ניתן לבצע החייאה ידנית באמצעות לחיצות על בית החזה והנשמה, אבל פה בדיוק נכנס לתמונה הדפיברילטור. המדובר למעשה במכשיר חשמלי ממנו יוצאות שתי כפות מתכתיות אותן מצמידים לבית החזה של המטופל ובלחיצה אחת על כפתור, מוזרם זרם חשמלי חזק מאוד אל הכפות, שיוצרות מכת חשמל לגופו של המטופל. מכת חשמל זו יכולה להיות מסוכנת עבור אדם בריא, אך במקרה של דום לב, זוהי מכת החשמל שיכולה להחזיר את הלב לפעולה. המדובר באמצעי רפואי יעיל מאוד, לבטח יותר מכל תהליך החייאה ידני ומכאן החשיבות של זמינותו גם במרחבים ציבוריים ופרטיים מחוץ לבתי חולים.

דפיברילטורים בשירות הציבור

עד לפני מספר שנים, המקום היחיד בו ניתן היה למצוא דפיברילטור היה בית החולים. זאת הסיבה שעד אז גם אף אחד לא ממש התעניין בשאלה מה זה דפיברילטור. העניין הוא שהיום ישנן ורסיות קומפקטיות של המכשיר, אותן ניתן להציב במבני ציבור, בקניונים, במגדלי משרדים, בבתי עסק, במפעלים ואפילו בבתים פרטיים. את המכשיר ניתן לקנות בבית מרקחת מורשה ולאחר לימוד קצר על אופן הפעלתו, ניתן להציב אותו במקום נגיש כך שבכל מקרה חירום בו אדם חווה לפתע מצב של דום לב, ניתן להביא את המכשיר ולבצע החייאה מיידית ויעילה.

מכשירים אלה הם קלים מאוד להפעלה וכוללים הוראות הפעלה פשוטות המצוינות על גבי המכשיר עצמו ולכן כל מה שאתם צריכים לדעת הוא מה זה דפיברילטור בעוד שאת ההפעלה שלו בשעת חירום, תוכלו ללמוד בתוך שניות ספורות מתוך ההוראות המצוינות על גבי המכשיר עצמו.

Categories
בלוג

לשתות הרבה גם בחורף! כך תעשו זאת

אמנם בקיץ אנו מרגישים את הצמא בצורה מוגברת יותר בעקבות מזג האוויר ואיבוד הנוזלים המהיר, אך כדאי לדעת שגם בחורף הגוף זקוק למים, ולא פחות מאשר בקיץ. שתיה של מים מונעת התייבשות ושומרת על תפקוד תקין של הגוף, בפרט במצבים בהם אנו נוטלים תרופות או סובלים מחולי. המים שומרים עם תפקוד מוחי תקין, סילוק פסולת מהגוף, ויסות חום הגוף וכמובן מניעת עייפות, כאבי ראש ושמירה על ערנות וזיכרון. בחורף אנו נוטים לחוש שהקור, ההסתגרות בבית והמחסור בפעילות מאומצת לא מעודדים אותנו לשתות, אך למעשה תחושת הצמא שמתעוררת בנו מתריעה לגוף שהוא חייב נוזלים באופן מידי, ולכן לא מומלץ לחכות לצמא על מנת לשתות מים.

מדוע חשוב לשתות מים גם בחורף, ומהו הסיכון במחסור במים?

גם בחורף הגוף שלנו מאבד נוזלים כחלק ממגוון תהליכים טבעיים המתרחשים בו מדי רגע. כשהחימום בבית או במשרד מופעל – האוויר מתייבש וגורם להזעה מבלי שנשים לב לכך, ובפרט במהלך שנת הלילה כשאנו מכוסים בשמיכה עבה. כמו כן, שתייה של משקאות חמים המכילים קפאין או שתיה של אלכוהול גורמים לגוף לאבד נוזלים ולכן דורשים שתייה מוגברת. הסיכון במחסור במים הוא רב. בתחילה אנו עלולים לחוש חולשה, עייפות או סחרחורת, אך במקרים חריגים אנו עלולים למצוא את עצמנו עם נזקים לטווח ארוך ואפילו, חלילה, להגיע לבית חולים במצב בלתי הפיך.

כמה מים צריך לשתות?

כמות המים שאנו זקוקים לה עשויה להשתנות מאדם לאדם בהתאם לגילו, גובהו ומשקל גופו, אך ישנו ממוצע רצוי שכדאי לעמוד בו. עבור גברים מומלץ לשתות 3 ליטר מים ליום ונשים זקוקות לכמות של 2.2 ליטר מים לשתיה ליום. מי שמתאמן יצטרך לדבוק בשתיית מים מרובה בגלל שבמהלך הפעילות הגופנית הגוף מאבד נוזלים.

טיפים – איך תשתו יותר מים גם בחורף?

  • הקפידו להסתובב עם בקבוק מים שיהיה צמוד אליכם בכל מקום, וגם בזמן נסיעה. זהו ההרגל הטוב ביותר שתוכלו להעניק לעצמכם.
  • רכשו בר מים שיהיה זמין לכם ולבני המשפחה שלכם מול העיניים. אנשים אשר בבית או במשרד שלהם קיים בר מים, שותים יותר. זה מוכח.
  • הכינו לעצמכם תה בטעמים מצמחים שונים – גם קר וגם חם. מומלץ לבחור בתה ללא קפאין על מנת שלא לגרום לאיבוד נוזלים לא מודע. שתיה של ספל תה ללא קפאין שוות ערך לשתייה של ספל מים מינרלים.
  • אם אתם אוהבים סודה, כדאי לדעת שגם היא שוות ערך למים מינרלים. כדי לגוון, תוכלו להוסיף לה פלח לימון ונענע וליהנות מלימונענע מוגז. אם תחליטו לרכוש בר מים, כדאי לדעת שיש ברי מים שמפיקים גם סודה.
  • איכלו פירות, ירקות, מרקים ושייקים שמוסיפים גם טעם מרענן וגם נוזלים לגוף.  
Categories
בלוג

פנסיונרים או חיילים משוחררים שמחפשים עבודה מהבית יש לכם הזדמנות!

כל אחד מאיתנו צריך למצוא עבודה, אך לעיתים החיפוש אחר המשרה הטובה ביותר הוא חיפוש מייגע ולא קל. יש לא מעט סיבות שבגללן אנו נוטים לוותר על משרות שונות, רוב הסיבות הללו יכולות להיעלם כאשר אתם תחפשו עבודה מהבית. אם אתם פנסיונרים שמחפשים עבודה להשלמת הכנסה ובין אם אתם חיילים משוחררים שמחפשים את עצמכם – עבודה מהבית היא מושלמת!

רגע לפני שתעשו בחירה כזאת או אחרת, אנו נסביר לכם בדיוק מדוע דווקא אתם צריכים לחשוב על האפשרות הזאת. בזכות לוח דרושים חדש שמכיל בתוכו רק משרות מהבית, תוכלו להפוך את החלום למציאות – ואת העתיד שלכם לעתיד שהוא הרבה יותר ורוד והרבה יותר אידיאלי עבורכם.

השלמת הכנסה אידיאלית עבור פנסיונרים

לא מעט פנסיונרים שחשבו כי חיי הפנסיה הם זוהרים ונוצצים, הבינו כי לא כך הם פני הדברים. הפנסיה לא תמיד מספיקה על מנת לנהל אורח חיים טוב, ויש לא מעט פנסיונרים שמחפשים השלמת הכנסה. עבודה מהבית תאפשר לאותם פנסיונרים להכניס עוד קצת כסף שיאפשר להם לשמור את הראש מעל המים. פתאום החיים יכולים להיות הרבה יותר פשוטים, ואתם תוכלו להרשות לעצמכם לבצע דברים שתמיד חלמתם לעשות אותם כאשר תצאו לפנסיה.

פנסיונרים יכולים לעבוד ללא מאמץ

כאשר פנסיונרים מחפשים עבודה, הם עלולים למצוא את עצמם פוסלים לא מעט עבודות בגלל שהן קשות מידיי. בין אם הם יהיו מודעים לכך ובין אם לא, הגיל משחק תפקיד מרכזי ועשוי לפסול לא מעט עבודות. החדשות הטובות הן שאותם פנסיונרים יכולים למצוא עבודה מהבית, עבודה שתאפשר להם לעבוד ללא מאמץ וללא קושי – כך שזה ללא ספק הבחירה המושלמת והנכונה ביותר.

חיילים משוחררים? תפתחו את חיי האזרחות ברגל ימין

חיילים משוחררים מגיעים לאזרחות עם המון ציפיות, אך רובם מקבלים כאפה כאשר הם מקבלים עד כמה האזרחות קשה. מהסיבה הזאת עבודה מהבית יכולה להיות ספתח מעולה לחיי האזרחות, תוכלו להתחיל את האזרחות ברגל ימין על אמת. אתם לא תצטרכו להקשות על עצמכם יתר על המידה, ובו בזמן לא תצטרכו לוותר על החלומות שתמיד רציתם לבצע כאשר תשתחררו מהצבא. אין שום סיבה שתוותרו על החלומות שלכם, באף רגע ובשום שלב.

חיילים משוחררים יכולים להרוויח יותר ממינימום

חיילים משוחררים? אין סיבה שתסתפקו בשכר מינימום! היום אתם יכולים להרוויח הרבה יותר, ולהתחיל לתכנן את הטיול שלכם אחרי הצבא. רוב החיילים המשוחררים מתחילים לעבוד בעבודה הראשונה שהם מוצאים, וברוב המקרים מדובר על טעות. כיום זכות לוח הדרושים החדש, גם חיילים משוחררים יכולים להתחיל לעבוד מהבית. עבודה מהבית תאפשר לאותם חיילים משוחררים להרוויח שכר נהדר, שכר שככל הנראה בעבודות אחרות הם לא היו מסוגלים להרוויח אותו.

Categories
בלוג

מה חשוב לדעת לפני שמבצעים השוואת ביטוח בריאות?

הבריאות היא אחד מהנושאים העיקריים שמעסיקים אותנו ימים כלילות, כאשר השאיפה של כל אחד מאיתנו היא לקבל את הטיפול הטוב ביותר בכל רגע נתון. אך בכדי שיהיה אפשר לקבל את הטיפול הטוב ביותר, כל אחד מאיתנו יצטרך שיהיה לו ביטוח בריאות פרטי. מהסיבה הזאת, לא מעט אנשים מבצעים השוואת ביטוח בריאות בין חברות הביטוח השונות – בכדי שיהיה אפשר לקבל את הצעת המחיר האטרקטיבית ביותר.

תקראו את האותיות הקטנות של הביטוח

בין אם אתם מבצעים השוואת מחירים אונליין ובין אם תעשו את השוואת המחירים בטלפון, חשוב מאוד שתכירו את האותיות הקטנות של הביטוח. על מה אנו מדברים? אנו מדברים על האותיות הקטנות שעשויות לשנות את תמונת המצב כולה, ועשויות לגרום לכך שתעדיפו ביטוח אחר – לעיתים המידע שנראה שולי הוא גם הקריטי ביותר.

תבחרו חברת ביטוח מוכרת ואמינה

זה נכון שכאשר אתם מבצעים השוואת ביטוח בריאות אתם תגלו לא מעט חברות ביטוח חדשות שאולי לא ידעתם על קיומם. אך תיקחו בחשבון כי אתם לא יכולים לסמוך על כל חברת ביטח, בטח כאשר מדובר על הבריאות שלכם. לכן הטיפ שלנו אליכם הוא לסגור ביטוח בריאות רק בחברה מוכרת, אפילו אם זה עולה לכם קצת יותר.

השתדלו לדבר עם אחד הנציגים בטלפון

לבצע השוואת מחירים אונליין זה מעולה, כך תוכלו לחסוך לעצמכם זמן יקר בחיפוש אחר חברת הביטוח המושלמת. אך בכדי שתוכלו להיות בטוחים שאתם עושים צעד נכון, ברגע שאתם בוחרים בחברת ביטוח כזאת או אחרת – שווה לכם להרים אליה טלפון ולשמוע מה הנציג מספר. לעיתים תוכלו לקבל אינפורמציה שלא ידעתם עליה, ולעיתים אפילו תוכלו לקבל הצעת מחיר זולה הרבה יותר.

Categories
בלוג

איך כותבים נאום מוצלח?

נאום משכנע, משפיע ומעורר השראה הוא נאום שנכתב מתוך מחשבה עמוקה והרבה מאוד ידע וניסיון קודם. ההיסטוריה זוכרת נאומים גדולים ומפורסמים כמו "יש לי חלום" – הנאום המפורסם של מרטין לותר קינג או "קול השלום" של מהאטמה גנדי. היא גם זוכרת אמירות חזקות שנאמרו בנאום כמו "הם מ-פ-ח-ד-י-ם" או "להשיב לאמריקה את גדולתה". האם גם אתם תוכלו ליצור נאום שכזה? ואם כן, איך? עדן ברכות מסבירים מהם החומרים שהופכים כל נאום למוצלח וזכיר:

למרות שהתחלנו עם רגל חזקה מאוד על הגז, כעת זה הזמן להנמיך מעט את הלהבות: לא כולנו מסוגלים או בכלל יכולים להגיע למעמדם של נואמים גדולים. מעבר לכך, בעידן הרשתות החברתיות השפעת הנאומים היא עבור פלח אנשים קטן בהרבה ויש לה מטרות שונות, לא בהכרח כאלו שקשורות לשלום עולמי או לשגשוג מדיני. הצורך בנאומים הרבה פעמים עולה כאשר המנכ"ל מעוניין לברך את העובדים בצורה קולקטיבית, כאשר אדם מסוים הגיע לגיל מכובד וכעת מעוניין לומר כמה מילים לחברים והמשפחה שהגיעו לחגיגה. לפעמים הנאום יהיה אפילו בנסיבות שאינן משמחות כמו אבל. לפעמים זו תהיה אפילו החלפת נדרים בין בני זוג, הכוללת משפטי אהבה יפים וסגנון מאוד אישי.

לכתוב כפי שמדברים

נאום הוא דרך להעביר מילים אל השומעים ולא אל הקוראים. לכן המסר צריך להיות כתוב בשפה שבה אתם מדברים, במילים קצרות, עם סלנג או הומור אופייניים (אם תרצו) ובאופן שקל מאוד יהיה להבין אותו. אל תעמיסו בניסוחים שנשמעים כאילו נכתבו בשפה גבוהה, אך כשמנסים לומר אותם בקול, הם נשמעים כמו בליל מילים לא מעניין. רוצים להיות בטוחים שזה נשמע טוב? קראו בקול את מה שכתבתם לעצמכם. אם לעצמכם זה נשמע טוב, קראו כעת לאדם אחר ובקשו פידבקים.

תספרו משהו

נאום טוב הוא סיפור. יש לו התחלה, אמצע וסוף, עליות וירידות, טוויסטים, השראה וגם מוסר השכל. חשבו על ספר טוב שקראתם ונסו להבין מה גרם לכם לאהוב אותו כל כך? האם זו העלילה? האם אלו הדמויות? האם ההזדהות שלכם עם הקונפליקטים? קחו את הדברים שאהבתם לתוך הנאום שלכם ותגלו כמה קל פתאום לכתוב. 

כמה מילים לכתוב?

דיבור מכיל לפעמים יותר מילים מכתיבה וצריך לזכור זאת. מצד שני, מילים מדוברות בקצב של פי 3 ממהירות הקריאה שלהן ולכן תצטרכו לאזן בין השניים על ידי מדידת זמנים. סיימתם לכתוב? מעולה. פתחו סטופר וקראו בקול בלבד את כל הנאום מתחילתו ועד סופו. כמה זמן עבר? הוסיפו לכך פלוס של כחצי דקה-דקה בפועל, כי בשטח הכל משתנה, ממיקרופון שלא עובד ועד מטוס נמוך שבדיוק חולף מעל ראשכם.

Categories
בלוג

למה חשוב לבצע השוואת ביטוחים טרם הרכישה?

כיום יש מגוון רחב של סוגי ביטוחים, כמעט לכל תחום בחיינו ניתן למצוא ביטוח שיכסה אותנו לאורך ולרוחב. יש ביטוח חיים ויש ביטוח רכב ויש עוד מגוון רחב של ביטוחים, וכל מה שאתם צריכים לעשות זה לסגור את הביטוח המועדף עליכם. אך מדוע כל כך חשוב לבצע השוואה בין הביטוחים השונים ולא לסגור את ההצעה הראשונה שאתם מקבלים?

אנו כאן ננסה לעשות לכם מעט סדר, כך שבזמן אמת אתם תדעו שאתם לא סוגרים ביטוח מבלי לבצע השוואת ביטוח בצורה מקצועית. כי לעיתים דווקא ההשוואה האת היא מה שיכול לעשות את ההבדל מבחינתכם, אז למה שתיקחו סיכונים בנושא הזה?

תקבלו את הצעת המחיר הזולה ביותר

הסיבה הראשונה שבגללה כולם מבצעים השוואת ביטוח היא כמובן המחיר שאותו הם מקבלים. לכל חברת ביטוח יש את המחירים שלה, ולכן אתם צריכים להיות בטוחים שאתם מקבלים את הצעת המחיר הזולה ביותר. כך תוכלו לא לשלם הרבה על ביטוח, אך מצד שני תדעו שאתם מכוסים בצורה הטובה ביותר – רק לאחר השוואה תוכלו לדעת איזה הצעה היא הזולה ביותר.

תקבלו את הביטוח שיכסה אתכם בצורה הכי טובה

זה לא באמת משנה אם מדובר על ביטוח חיים או על כל סוג אחר של ביטוח, אתם צריכים להיות בטוחים שהוא מכסה אתכם מכף רגל ועד ראש. לכן כאשר אתם מבצעים השוואה בין כל הביטוחים הקיימים, אתם תוכלו לבחור את הביטוח שיתאים לכם כמו כפפה ליד. לכל חברת ביטוח יש את הביטוחים שלה, וחשוב מאוד שתתאימו את הביטוח אליכם.

תקבלו אפשרות לסגור ביטוחים נוספים

כמו שאמרנו לכם יש לא מעט סוגים של ביטוחים, ואתם מוכרחים להיות בטוחים שאתם מכסים את עצמכם בצורה הטובה ביותר. כאשר אתם מבצעים השוואה בין כל הביטוחים, אתם יכולים להיות פתוחים לקבל הצעות על ביטוחים נוספים. כך שבסוף אתם תוכלו לדעת שאתם יכולים ללכת לישון בשקט, הביטוחים מכסים אתכם בצורה הטובה ביותר – זה ללא ספק יכול להיות מאוד משמעותי עבור כולנו.

Categories
בלוג

מחפשים דירות למכירה יד שניה? כך תימנעו מטעויות

כאשר אתם מתחילים לחפש דירות למכירה מיד שניה אתם תגלו כי עומדות לרשותכם לא מעט אפשרויות. אז איך תוכלו להגיע למצב שבו תרכשו את הדירה המושלמת עבורכם? כל מה שאתם צריכים לעשות זה פשוט להימנע מטעויות. אנו כאן באים על מנת לסייע לכם, ולתת לכם את כל הטיפים החיוניים לכם טרם רכישת דירה יד שניה.

כך תגיעו למצב שבו אתם פועלים על פי כל ההנחיות, ואתם תוכלו לדעת שאין שום סיבה שתרכשו דירה שלא מתאימה או לא טובה לכם. עליכם לזכור כי דירות למכירה אומנם קיימות בשפע, אך דירה שמתאימה לכם זה משהו שאתם חייבים לשים עליו את הדגש – כך שתוכלו לקום בכל בוקר בדירה שתמיד חלמתם עליה ושאפתם שתהיה לכם.

לא רוכשים דירות למכירה יד שניה ללא עורך דין מקרקעין

אתם לא מכירים את כל הנושא המשפטי, ולכן אתם לא תרצו להכניס ראש בריא למיטה חולה. הפתרון היעיל ביותר הוא שכבר מתחילת הדרך תעמידו לרשותכם עורך דין המתמחה במקרקעין, כך שתוכלו לקבל הסבר משפטי לכל מהלך. כך תוכלו לדעת שכל בחירה או החלטה שאתם עושים, היא כזאת שלא מנוגדת לחוק – וכזאת שבעתיד לא תהיה בעייתית עבורכם.

המחיר לא מתאים? תנסו לנהל עליו משא ומתן

אתם צריכים להבין כי משא ומתן זה אחד מהדברים הבסיסיים ביותר כאשר ניגשים לרכוש דירות למכירה מיד שניה. הרי מדובר על עסקה גדולה מאוד, ומן הסתם ששני הצדדים רוצים להגיע למצב שבו הם יוצאים מרוצים. לכן אתם לא צריכים להסכים למחיר הראשוני, ואתם כמובן יכולים לנסות לדחוף את העסקה לכיוון שמתאים לכם – בסוף אתם רק תוכלו להרוויח מהעקשנות שלכם, אין לכם מה להפסיד.

תבדקו בקפידה את כל הנושא של המס

הרבה אנשים פועלים בפזיזות כאשר הם רוכשים דירה מיד שניה, והם לא שוכחים לבדוק את נושא המס. תזכרו כי המס הוא זה שיכול לעשות את ההבדל בין עסקה כדאית ובין עסקה לא כדאית. לכן אתם לא יכולים להתעלם ממנו או לשכוח אותו, כי במצב מסוים המס יכול לעשות את כל ההבדל – ואתם צריכים לקחת אותו בחשבון כחלק מההוצאות שלכם ברכישת הדירה.

לא בטוחים? קחו את הזמן לחשוב

דירות למכירה קיימות בשפע, ואתם צריכים לרכוש רק דירה שאתם בטוחים שהיא הטובה ביותר עבורכם. כל התלבטות קטנה שלכם יכולה להיות מאוד משמעותית, בטח כאשר מדובר על עסקה כל כך גדולה ומשמעותית לעתיד שלכם. אם אתם לא בטוחים בביצוע העסקה, אל תעשו החלטות או מהלכים נמהרים. קחו את הזמן לחשוב ולבחון את כל האופציות שעומדות מולכם, כך תגיעו לשלב שבו אתם מבצעים את העסקה מתוך אמונה מלאה וללא שום התלבטות.

Categories
בלוג

להפיק את המיטב מתוכנת אקסל

תוכנת אקסל הינה אחד היישומים המרכזיים והחזקים ביותר מבית חברת מייקרופוסט. מדובר בתוכנה שמציעה שלל כלים לביצוע חישובים, ליצירת טבלאות והפקת דוחות, הן לצרכים ביתיים והן לצרכים אקדמאיים, מחקריים או עסקיים. 

העיצוב של הגליונות האלקטרוניים מייעל את עבודתם של פקידים ופקידות, מנהלי חשבונות ורואי חשבון, עורכי מצגות, תקציבאים. בעזרת אקסל ניתן לערוך בקלות גיליון לניהול כלכלת המשפחה או להפיק נתונים עבור דוחות או מצגות לצרכים תאגידים או לחישובים מדעיים. על מנת להפיק את מירב התועלת מהתוכנה, ניתן להיעזר בקורס מקיף – קורס אקסל למתקדמים. בשלב זה, אנו מקווים שתפיקו תועלת מהמדריך שהכנו עבורכם. 

מהו המבנה הבסיסי של כל גיליון אלקטרוני ?

המבנה הבסיסי של כל גיליון אלקטרוני בתוכנת אקסל מבוסס על תאים. התאים מסודרים בתצורה של עמודות ושורות. לכל תא יש שם שנועד לזהות אותו – והוא שילוב של אות ומספר למשל תא A8 או תא C127. העבודה על אקסל מתבצעת על ידי מילוי התאים בצורה נכונה, מסודרת, קלה לתצוגה ולהבנה. התוכן של כל תא יכול להיות מספרי או מלל (מילה או משפטים).

 בדומה לתוכנות אחרות של אופיס, כל תא ניתן לעיצוב ולשינוי של גופן, גודל אות, הוספת צבע, רקעים שונים וכדומה. ניתן גם לתחום את התאים עם קווים עבים או מקווקווים, ליצירת טבלה. 

ביצוע חישובים על ידי נוסחאות מקוצרות 

כל תא של תוכנת אקסל יכול לקבל ערכים רצויים. ערך מילולי יכול לתאר עמודה של טבלה. למשל, כותרת כגון "שם העובד" לצד כותרת כמו "וותק בעבודה" יתאימו להכנת קובץ של נתוני העובדים בעסק. אך מעבר להכנת טבלאות, נועדה התוכנה לביצוע חישובים. בכל תא ניתן למלא מספרים שיעזרו לחשב חישובים פשוטים או מורכבים. 

הגדולה האמיתית של אקסל טמונה באפשרות לערוך חישובים מרובים, כהרף עין. לרבות חישובים מבוססי נוסחאות. למשל, מפעל יכול להיעזר בטבלת אקסל כדי לדעת אילו כמויות ומשקלים מוצרים, יוצרו בכל תקופה שבוחרים. נוסחאות לחישוב יכולות למצוא בקלות סיכומי שכר, חישובי ממוצעים מתוך אוסף של נתונים ועוד ועוד. 

הצגת טבלאות בצורה של גרפים 

לאחר שבונים טבלה על פי החוקיות של תוכנת אקסל, ניתן להציג את הפרטים בתצורה גרפית ברורה. למשל, אם עמודה אחת מתארת את החודש ועמודה שניה את מחיר המניה שרוצים, ניתן לקבל את הגרף של מחירי המניות לתקופה נתונה. הצגה של טבלה בצורה של גרף נעשית על ידי בחירה בהוספת גרף ולאחר מכן סימון הטבלה שאותה רוצים להציג בגרף. 

Categories
בלוג

כמה רוב צריך בשביל שיפוץ ?

אם אתם מתגוררים בבניין ודאי אתם מכירים ועדים למגוון של מצבים בהם אתם רוצים להוציא לפועל תוכנית כל שהיא אבל מתקשים בעקבות העובדה שאתם חייבים לקבל גיבוי מלא של הועד ורוב של הדיירים. במאמר הבא נסביר כמה רוב צריך בשביל לבצע שיפוץ בבניין.

אז לפני שנגיע לעיקרי הדברים, קצת רקע…

בכל בניין בישראל יש ועד בית שממונה לו נציג או חברת ניהול חיצונית. התפקיד שלהם הוא בעצם לדאוג לכל התהליכים בבניין שיבטיחו תפקוד שוטף למשל שירותי גינון, שירותי ניקיון לכניסה ולחדר המדרגות, תיקון במצבים של סתימה בבניין או בעיה במערכת הביוב, תיקון של המעלית במקרה שהיא מקולקלת ועוד. הועד או חברת הניהול החיצונית אחראים לוודא שהכל מתנהל כשורה.  כל אותן פעולות מתבצעות באופן שוטף ומשולמות מכספי הועד אותם משלם כל דייר חודש בחודשו.

במקרה שיש צורך או רצון מצד הדיירים לבצע שיפוץ כלשהו וזה לא משנה אם מדובר בשיפוץ מסיבי או שיפוץ נקודתי, תידרש גבייה נוספת מכל דייר. במצבים כאלה נדרש רוב של הדיירים כדי להוציא את התהליך לפועל.

כמה דיירים צריכים להסכים כדי להוציא שיפוץ לפועל?

במקרים של שיפוץ כמו למשל חיזוק המבנה נגד רעידת אדמה והוצאת תכנית תמ“א 38 לפועל, החלפת מעלית או שיפוצה, שיפוץ של חדר המדרגות והלובי, יש צורך בשני שליש רוב.

איך משיגים רוב להוצאת שיפוץ לפועל?

אז נכון, לא מדובר במשהו פשוט ולפעמים זה אפילו כמעט בלתי אפשרי. יחד עם זאת, במצבים חריגים בהם הבניין מהווה סכנה, במקרים בהם יש כל הזמן בעיות בבניין מכל מיני סוגים, יותר קל להוציא את התהליך הזה לפועל. ראשית כל, חשוב לקבוע נציג מטעם הועד שיסביר בפני הדיירים את השיפוץ ויראה להם את היתרונות שהתהליך הזה יביא. שיפור איכות החיים, העלאת ערך הנכסים בבניין, שיפור המראה החזותי של הבניין ועוד. כדאי לקיים אסיפה ולהציג בפני הדיירים את התהליך בצורה מפורטת ומקצועית. כך הסיכוי להשיג רוב יגדל.

השגתם רוב במטרה להוציא לפעול שיפוץ בבניין?

חברת אורגד שיפוץ בניינים בעלת ניסיון רב שנים ועושה שימוש בחומרי הגלם האיכותיים ובטכנולוגיות המתקדמות ביותר בתחום הבית. הצוות המקצועי שלנו  ישמל ללוות אתכם בתהליך, שלב אחר שלב בסבלנות, מקצועיות ויעילות. אנו מתחייבים לעבודה עם אנשי מקצוע המובילים ביותר בתחום, עמידה בלוחות זמנים הנקבעים מראש והכל בלייוי הנדסי ואדריכלי מלא. לחברה ניסיון רב בביצוע שיפוץ בבניינים משותפים לרבות שיקום וחיזוק עמודים, שיפוץ מעליות, חיזוק המבנה, שיפוץ הלובי וחדר המדרגות, ביצוע עבודות טיח וסיוד, שיפוץ חדר האשפה, החלפת תיבות דואר ועוד. תוכלו ליצור איתנו קשר דרך האתר ואנו נקבע ביחד אתכם פגישה בה נבחן את תהליך השיפוץ ביחד ללא כל התחייבות מצדכם.

Categories
בלוג

איתור נזילות

על פי רוב, מי שמאתר נזילות הוא אינסטלטור מקצועי. בין היתר, משום שהוא גם יטפל בבעיה. כמו כן, לעתים נדרש ציוד מיוחד וידע מקצועי כדי לאתר את מקור הנזילה. היות שמערכת המים היא מערכת מורכבת ומסועפת, התהליך של איתור נזילה עלול להיות מורכב לא פחות ואף לגרם לנזקים אחרים. הדרך הישנה לאיתור נזילות כוללת פעמים רבות שבירה של קירות והרמת רצפות ובתוך כך נוצר נזק בבית.

טכנולוגיה לאיתור נזילות מים בגז

כיום כבר לא חייבים לאתר נזילות בשיטה הישנה ולהסתכן בגרימת נזק לבית, שעלול להוביל להוצאות גדולות מאוד. כיום כבר ניתן לעשות זאת באמצעות טכנולוגיה לאיתור נזילות מים בגז, שנחשבת לטכנולוגיה החדישה, היעילה והמדויקת ביותר שיש כיום!

אופן העבודה של טכנולוגיה זו הוא על ידי החדרה של גז אל מערכת המים ובדיקה בעזרת מכשיר ייעודי היכן דולף הגז. חשוב לציין, שמדובר על גז לא רעיל ולא נפיץ והוא מורכב מתערובת של חנקן ומימן, כאשר החלק העיקרי בתערובת זו הוא של החנקן. היתרון הגדול ביותר של טכנולוגיה לאיתור נזילות מים בגז הוא שבעזרתה ניתן לאתר גם נזילות קטנות, שלא נראות לעין.