Categories
בלוג

מה צריך לקחת בחשבון לפני רכישת גגות רעפים בירושלים?

המבחר הוא מאוד גדול, וזה לא משנה מה תרצו לקנות לבית שלכם. בין אם תרצו לרכוש מוצרי חשמל חדשים, רהיטים יוקרתיים או אפילו גגות רעפים. מהסיבה הזאת בדיוק תצטרכו להיות מאוד זהירים על מנת שתוכלו לעשות בחירה נכונה. אף אחד לא ירצה למצוא את עצמו במצב שבו הוא עושה החלטות שגויות. כל החלטה שגויה עלולה להחזיר אתכם לאחור, למצב שבו לא תרצו להיות. אז מה אתם צריכים לקחת בחשבון לפני שאתם רוכשים פרגולות או גגות רעפים בירושלים? אנו הולכים לספר לכם על כמה קריטריונים חשובים שיעשו את ההבדל.

פתרון שיגרום לכם לתחושה הטובה

התחושות שלכם צריכות להיות הכי טובות כאשר אתם עושים החלפה מסוימת בבית. לכן בזמן שאתם מחליפים גגות רעפים או פרגולות בירושלים, תרצו להרגיש את השינוי. השאיפה שלכם תהיה כי בעקבות ההחלפה, תרצו בכל פעם לצאת ולשבת בחוץ. אם לא תרגישו כי אתם מבחינים בשינוי, זה עלול לאכזב אתכם בשלב מסוים. לכן קחו את זה בחשבון כאשר אתם עושים בחירה מכל סוג שהוא. אנו סבורים כי אם תהיו מספיק קשובים לתחושות הבטן שלכם תעשו את הבחירה הנכונה. בחירה שתאפשר לכם לחייך בכל פעם שאתם יוצאים החוצה.

התקציב מגדיר קווים אדומים

אף אחד לא יכול לרכוש פרגולות או גגות רעפים בירושלים בכל סכום. מה שגם לכל גג רעפים ולכל פרגולה יהיה מחיר מעט שונה. אז מה אנו מציעים לכם לעשות? להכיר את הקווים האדומים שאמורים להגדיר לכם מה נכון ומה לא נכון לעשות. אם לא תכירו את הקווים האדומים שלכם, תמצאו את עצמכם מתפזרים לכל כיוון. ברגע שאין לכם פרמטר שממקד אתכם זה עלול להיות בעוכריכם. לכן לפני שתרכשו פרגולה או גג רעפים יהיה עליכם לבחון את התקציב. בסופו של יום התקציב הוא חלק בלתי נפרד משיקול הדעת שלכם. לעיתים העלויות עשויות להיות גבוהות ממה שנדמה לכם בהתחלה.

הנוחות שלכם תמיד בעדיפות ראשונה

לא סתם החלטתם להשקיע לא מעט כסף על מנת לרכוש גגות רעפים או פרגולות בירושלים. אתם מוכנים להשקיע לא מעט על מנת שתוכלו להרגיש יותר בנוח בישיבה במרפסת או בגינה. לכן לכל אורך הדרך יהיה עליכם לבחון את הנוחות שלכם ולהבין עד כמה היא תהיה מושפעת מהבחירה. הנוחות שלכם חייבת להיות בראש סדר העדיפויות על מנת שתוכלו להיות מרוצים מהבחירה. לא בכל יום אתם עושים משהו שאמור להשפיע בצורה ישירה על איכות החיים שלכם. בדיוק מהסיבה הזאת אנו מציעים לכם לדעת כי אינכם יכולים להתפשר על ההרגשה האישית שלכם. ברגע שהנוחות שלכם תהיה טובה, תוכלו למצוא את עצמכם מרוצים מהבחירה שאותה יצא לכם לעשות.

אין תחליף לרושם האישי שלכם

שמעתם על פרגולה איכותית? קיבלתם המלצה על גג רעפים מעולה? על מנת שתוכלו להיות בטוחים יהיה עליכם לבחון את האפשרויות במו עיניכם. ברגע שתבחנו את הגגות ואת הפרגולות יהיה לכם קל לעשות את ההחלטה שנכונה לכם. נדגיש כי מה שנכון עבור האחרים לא בהכרח יהיה נכון גם עבורכם. אתם צריכים לדעת כי אתם עושים בחירה שתגרום לכם לסיפוק אישי. לכן לכו לראות את הגג או את הפרגולה שעליה המליצו לכם. ברגע שתראו אותה יהיה לכם קל לדעת עד כמה היא אמורה להיות מתאימה לכם. זה בידיים שלכם לעשות בחירה שתהיו שלמים איתה לאורך זמן. לכן אל תתעצלו בהקשר הזה, תהיה לכך השפעה לטווח הרחוק.   

Categories
בלוג

משלוחי פרחים בירושלים – איך תבחרו את הזר הנכון?

כל מי שרוצה להזמין משלוחי פרחים בירושלים ימצא את עצמו מתלבט בין אפשרויות שונות. כל אפשרות יכולה להביא איתה יתרונות מסוימים, ולפיכך חובה לעשות את הבחירה הנכונה. לא תרצו למצוא אתכם במצב שבו תבחרו זר פרחים שלא יספק את הסחורה. אז איך בוחרים זר פרחים כאשר נכנסים אל תוך חנות פרחים בירושלים? זוהי שאלת השאלות, שהגיע הזמן גם לקבל עליה תשובה. כך עוד לפני שתבצעו את הרכישה תוכלו להגיע אליה מוכנים. לרוב המוכנות שלכם היא זאת שתעשה את ההבדל ותאפשר לכם להיות רגועים.

התאמת הזר לעונת השנה

לא סתם אנו אומרים בכל הזדמנות כי לטיימינג יש משמעות קריטית. חנות פרחים בירושלים מציעה מבחר ענק של אפשרויות לכל מי שמגיע אליה. על מנת שתוכלו לעשות את ההתאמות הדרושות יהיה עליכם להתייחס לעונת השנה. ישנם פרחים שמתאימים יותר לעונה מסוימת בשנה, ולכן מומלץ לתת אותם בתקופה הזאת. אם לא תתאימו את הזר לתקופה הספציפית בשנה, זה עלול להיות פספוס משמעותי. תוכלו כמובן לשאול את המוכר איזה זר פרחים מתאים יותר לחורף או לקיץ. את המידע הזה תוכלו גם לקבל בתוך האינטרנט על מנת שיעשה לכם סדר בכל האפשרויות.

לכל אחד מתאים זר שונה

בעת הזמנת משלוחי פרחים בירושלים, יהיה עליכם להתייחס לאדם שעבורו מיועד הזר. הרי הפרחים שאותם אתם תאהבו יכולים להיות שונים בתכלית מהפרחים שאחרים אוהבים. תוכלו לרחרח אצל האדם שעבורו מיועדים הפרחים על מנת להבין מה הוא באמת אוהב. זה יכול להיות סוג מסוים של פרח או אפילו צבע מועדף של פרחים בהשוואה לצבעים אחרים. כל מידע שתקבלו טרם ביצוע הרכישה יאפשר לכם לדעת כי אתם בדרך הנכונה. אין סיבה שתמצאו את עצמכם במצב שבו אתם מוותרים על הבחיר הנכונה שתביא איתה לא מעט נקודות זכות. הרי יוצא לכם בכל יום להעניק זר פרחים לבן אדם אהוב.

העלות של הזר למול התקציב

כמה אתם מוכנים לשלם כאשר אתם מגיעים אל חנות פרחים בירושלים? כבר עכשיו נספר לכם כי המחירים בכל חנות פרחים הם מאוד שונים. לכן אם תסקרו מספר חנויות שונות, תוכלו למצוא את עצמכם מקבלים מחירים שונים למדיי. מהסיבה הזאת אנו מציעים לכם בחום לבחון את העלות של הזר בהשוואה לתקציב שעומד לרשותכם. אם המחיר של הזר יהיה יקר, תוכלו כמובן לבדוק מחירים של זרים אחרים. הכי חשוב שלא תמצאו את עצמכם מתחרטים על הבחירה שאותה עשיתם. החרטה לא באה לידיי ביטוי רק מבחינת הנראות של הזר אלא גם מבחינת העלות שלו. לא תרצו למצוא את עצמכם נקלעים לבעיות רק בגלל ההוצאה הכספית.

התאמת הזר למאורע החגיגי

התייעצות עם חנות פרחים בירושלים יכולה לסבר לכם את האוזן. הסיבה שהבחירה של זר פרחים כל כך מאתגרת היא שיש לא מעט אפשרויות כמו שכבר אמרנו. מי שמגיע ללא כל ידע מוקדם עלול לעשות בחירה שלא תביא איתה את התמורה הנדרשת. עוד שלב בדרך לבחירה נכונה הוא התאמה של זר הפרחים למאורע החגיגי שעבורו הוא מיועד. אם הזר מיועד עבור בן או בת הזוג, מוטב לחפש פרחים אדומים או ורודים כאלה המשדרים אהבה. עבור אירועים רשמיים תוכלו לחפש זרי פרחים המשדרים יוקרה. לכל זר פרחים יש את הסיפור שאותו הוא מעביר עבור האנשים שעבורם הוא מיועד. זה מה שהופך את האפשרות הזאת לאפשרות שמתאימה עבור כל מצב.

Categories
בלוג

רטיבות תת רצפתית? תייבשו אותה במהירות

כל בעיית אינסטלציה מחייבת אתכם לפעול במהירות על מנת להשיג תועלת גבוהה. גם כאשר אתם חוששים כי ישנה רטיבות מתחת לרצפה, אין מקום למרוח את הזמן. חשוב מאוד שתפנו אל האנשים הנכונים על מנת שיבצעו את המשימות שאותן הם יודעים לבצע. אז מדוע ישנה חובה להזמין אינסטלטור במהירות על מנת שיתקן את הרטיבות התת רצפתית? זוהי בהחלט שאלה שמוטב שתקבלו עליה תשובה. עוד לפני שתעשו החלטה כזאת או החלטה אחרת בהקשר הזה.

ההוצאה הכספית רק תלך ותגדל

אף אחד לא אוהב להתמודד עם רטיבות בקירות או מתחת לרצפה בגלל ההוצאה הכספית. בכל זאת יש איש מקצוע שצריך לשלם לו על מנת שיבצע את המשימה. אך תיזכרו כי כל זמן שעובר עשוי רק לייקר את ההוצאה הצפויה. ככל שעובר הזמן, כך המצב כולו עלול לצאת משליטה. פתאום תמצאו את עצמכם מוציאים אלפי שקלים ולא מאות שקלים כפי שהיה בהתחלה. תיקחו את הנושא הזה לתשומת הלב שלכם בעת קבלת ההחלטה הסופית.

ערך הדירה עשוי לצנוח כלפי מטה

מתמהמהים עם הטיפול ברטיבות התת רצפתית? קחו בחשבון כי הזמן לא משחק לטובתכם. ככל שתתעכבו עם הטיפול ברטיבות, כך הערך של הדירה יכול לרדת. המשמעות היא שתקבלו הרבה פחות כסף על הדירה במקרה שתרצו למכור אותה. גם כאן יהיה שווה לכם לשלם כמה מאות שקלים על מנת לשמור על ערך הדירה. ברור לכם שערך הדירה יהיה שווה הרבה יותר מאשר העלות של תיקון הבעיה.

המצב לא ילך וישתפר עם הזמן

חובה לבצע ייבוש תת רצפתי במהירות על מנת למנוע מהמצב להחמיר. הרי ברור לכם כי המצב לא הולך להשתפר ככל שעובר הזמן. המים כלואים מתחת לריצוף, ואין להם את היכולת לצאת החוצה. המשמעות היא שהם פשוט יישארו בדיוק במקום שבו הם נמצאים כרגע. אתם מבחינתכם תצטרכו לקחת את הסיכון שהמצב יצא מהשליטה שלכם. תגיעו לרגע שבו פשוט לא תהיה לכם אפשרות אחרת מלבד להזעיק אינסטלטור שיפתור את המצב. אז למה שתמצאו את עצמכם עומדים עם הגב לקיר?

Categories
בלוג

בקע טבורי אצל תינוקות – כך תדעו שהגיע הזמן לטפל

כ – 3% מהתינוקות, ועד 30% מן הפגים, נולדים כאשר דופן הבטן אינו סגור הרמטית, וחלק קטן מהמעי או מנוזלי הבטן עלול להיכנס לתוכו. קשה מאוד לזהות בקע טבורי אצל תינוקות לפני שגדם חבל הטבור נושר (בסביבות גיל שבוע ימים), ולאחר מכן הטבור ניראה כאילו הוא בולט יותר החוצה. כשהלחץ התוך בטני עולה, בזמן שיעול או עיטוש למשל, נוכל לראות כי הטבור מתנפח – הבקע הטבורי נפער ומתמלא.

ברוב המכריע של המקרים בקע טבורי אצל תינוקות ופעוטות ייסגר מאליו, ברוב המקרים עד גיל שנה אולם מקובל לחכות עד גיל 4-5 ולאפשר לבקע להיסגר מאליו. במקרה שהבקע לא נסגר, אפשר לשקול טיפול ניתוחי לתיקון בקע טבורי.

האם בקע טבורי הוא קילה?

"קילה" הוא בשפת העם מצב של בקע, בדרך כלל באזור המפשעה (וייתכן שגם באזור הטבור). בלעז מכונה המצב הרנייה. במפשעה, הבקע מתרחש בדך כלל באזור התעלה המפשעתית או באזור התעלה הפמורלית. גם בקע מפשעתי או "קילה" הוא בעיה נפוצה אצל ילדים, אולם היא בדרך כלל מתרחשת בגילאים מבוגרים יותר וכתוצאה ממאמץ (כמו למשל הרמת משא כבד ביחס לגודל הפעוט או עצירות עם עליה בלחץ התוך בטני לעיתים קרובות). קילה או בקע מפשעתי מתרחש אצל עד 10% מהאוכלוסייה, יותר אצל גברים מאשר אצל נשים, והוא עשוי להתרחש בכל גיל.

אנחנו חושדים שלילד שלנו יש קילה, או בקע – מה כדאי לעשות?

אם הוריו של פעוט יכולים לשים לב לנפיחות תת עורית באזורים אופייניים אצל התינוק, כמו למשל באזור הטבור או באזור המפשעה, חשוב לדעת כי נפיחות כזו עשויה להיות בקע – אזור חלש של רקמות שרירים ורצועות שדרכו עוברים איברי הבטן, כמו למשל המעי.

כל זמן שהבקע אינו מפריע, בדרך כלל ההמלצה תהיה להמשיך לעקוב אחר הבקע אולם לא לטפל בו בצורה ניתוחית. אצל תינוקות, הבקע עשוי להתנפח כאשר התינוק בוכה (והלחץ התוך בטני עולה), אולם כל זמן שאזור הבקע אינו משנה צבע, הופך רך או קשה יותר והתינוק אינו סובל מכאבים או רגישות באזור, חשוב להגיע לטיפולים שוטפים ולמעקב אצל הרופא או אחות טיפת חלב אולם אין הכרח לטפל בבקע.

אנחנו חושדים שהתינוק סובל מכאבים באזור הבקע – מה כדאי לעשות

אם התינוק, הפעוט או הילד שלכם סובל מבקע טבורי, קילה, מבקע מפשעתי או מבקע אחר, חשוב לשמור על מעקב וערנות לתופעות חריגות באזור הבקע. תופעות מדאיגות באזור הבקע עשויות להיות:

  • רגישות: התינוק נע בעצבנות כשאתם נוגעים באזור הבקע, נרתע או בוכה.
  • שינוי של צבע: אזור הבקע אדמומי או כחלחל יותר
  • שינוי במרקם: אזור הבקע הוא רך או קשה יותר מבדרך כלל
  • כשהתינוק נראה כאוב ו/או מקיא ללא סיבה

הטיפול בבקע טבורי או בקילה

בכל מקרה של בקע, הנטייה היא להעדיף ליווי ומעקב על פני טיפול כירורגי בתינוק, זאת בעיקר מפני שמעטים המקרים של סיבוכים כתוצאה מקילה או בקע, ולעומת זאת הליך כירורגי בתינוקות הוא אפשרי אולם כשהוא לא הכרחי, לעיתים הנטייה היא לדחותו.

במקרה שהתינוק סובל מכאבים, כשיש חשד לכליאה של הבקע (זאת אומרת שאזור הבקע מכיל איבר פנימי שיצא דרך הבקע ואי אפשר להחזירו פנימה, עניין מסכן חיים בעיקר כשמדובר בכליאה של חלק מהמעי שתשפיע על פעילות מערכת העיכול) או כשהבקע עולה על קוטר של 1.5 ס"מ, יוצע להורים בדרך כלל לשקול טיפול ניתוחי בבקע. הניתוח מבוצע כיום בהרדמה מלאה ובגישה זעיר ניתוחית (לפרוסקופית), באשפוז יום (התינוק יחזור הביתה לשנת הלילה שלו). ההליך הוא שכיח ובעל סיכונים נמוכים לסיבוכים, והוא בדרך כלל מספק פתרון איכותי לטווח ארוך במקרה של בקע שגורם אי נוחות, כאבים או אפילו מסכן חיים.

Categories
בלוג

תזונה בהתאמה אישית- הביטחון המלא לבריאות של חיית המחמד שלך

בריאות היא סוגיה מרכזית בעולמו של כל החיי והיא מבוססת על סביבה מאפשרת, אהבה פעילה והזנה עשירה ואיכותית שנספגת באופן יעיל. איכות התזונה משפיעה על מערכת החיסון ותפקוד כלל המערכות בגוף. תזונה איכותית משפיעה על תהליכי ההתפתחות ומספקת להם את התמיכה הנחוצה על מנת שניתן יהיה להשלים אותם בהצלחה וללא מהמורות בדרך.

תזונה היא ליבה של הבריאות שלנו ושל בעלי החיים שלנו, לא רק ברמה הפיזית, אלא גם ברמה הנפשית שגם אצל החברים שלנו שהולכים על ארבע, היא חלק מהותי ואינטגראלי מהבריאות הכללית.

העידן המודרני מתאפיין בהתאמה אישית, גם בבריאות וגם בטיפוח, גם אצל בני אדם וגם בקרב בעלי החיים ותזונה בהתאמה אישית היא בהחלט הצעקה האחרונה ופתרון הקצה בבריאות החיי. טייסט אוף דה ווילד הוא מוצר מזון שמאפשר להתאים מזון באופן אישי בהתאם לצרכים הבריאותיים ובהתאם לטעם הפרטי של בעל החי. טייסט אוף דה ווילד הוא מותג אותו תוכלו למצוא במסגרת חנות חיות בנס ציונה, בסניף הפיזי או באתר האינטרנט.

השלמה תזונתית

נוסף למזון הייבש או הרטוב בו אתם מאכילים את בעל החיים שלכם, בין אם אתם בוחרים במותג פרימיום כמו טייסט אוף דה ווילד, או בכל מותג אחר, חשוב לבצע מעקב אחר התפתחותו של בעל החיים ולבצע את ההשלמות הנחוצות. השלמות תזונה כוללות גם תנאים מתאימים לרבות סביבת מחייה נקייה ומזינה, מערכת יחסים חיובית עם שאר דיירי הבית, שמירה והקפדה על גבולות וכן גם השלמות תזוניות, בין אם מדובר על מזון רפואי ובין אם מדובר על מינרלים וויטמינים במידת הנדרש.

כמובן שבעל החיים צריך להיות במעקב גם מטעם רופא ולא רק עצמאי, ברמה התקופתית, על מנת לוודא מה מצבו ולהתאים לו את הפתרונות הנחוצים לו בהתאם.

חנות חיות בנס ציונה תוכל לספק לכם את כל המידע והשירותים הנחוצים על מנת לספק לבעל החיים שלכם את התנאים האופטימליים לחיים ארוכים, בריאים ומאושרים ביחד. את המידע תוכלו לקבל ברשת או בחנות הפיזית.

Categories
בלוג

כתיבת תוכנית עסקית – לשם מה היא נועדה ואיך עושים את זה?

 

אחד הכלים החשובים ביותר שעומדים בפני אנשי עסקים בכל התחומים, כלי בו הם צריכים להשתמש לצרכים מגוונים, היא תוכנית עסקית. מדובר על כלי מאוד שימושי שיכול לעזור לבעלי עסקים אל מול מצבים שונים.

בשביל להבין כיצד תוכנית עסקית יכולה לעזור, צריך להבין מה המשמעות שלה ומתי משתמשים בה. תוכנית עסקית נועדה להציג את כל מה שיש לה לעסק, וכן את המטרות והיעדים שלו. למשל, אם עסק רוצה להציג את מצבו הנוכחי מול משקיעים שונים, הוא יציג תוכנית עסקית במסגרתה יציין את הנכסים והאמצעים השונים שעומדים לרשות העסק, ויחד עם זאת, הוא גם יציג את המטרות והיעדים שלו, לפחות לשנה הקרובה, אם לא מעבר לכך.

בעיקרון, הרבה פעמים משתמשים בתוכנית עסקית בשביל להציג תוכנית עבודה לזמן מסוים. אך מעבר לכך, נהוג להשתמש בתוכניות כאלה גם לצרכים מיוחדים, כמו למשל, גיוס משקיעים, קבלת הלוואות, הנפקה בבורסה ועוד. בכל אחד מהמצבים, יש צורך בתוכנית עסקית בשביל שהגורמים השונים אליהם רוצים לפנות, ידעו בדיוק מה יש בעסק, מה הוא מציע ועוד.

צריך לומר, כתיבת תוכנית עסקית היא לא עניין סטנדרטי ובמקרים רבים לא מבצעים אותה מתוך העסק, כלומר, שוכרים אנשי מקצוע שמתמחים בכך בשביל לבצע את התהליך.

יש לכך כמה סיבות:

ראשית, אם גורם מתוך העסק יכתוב את התוכנית, הוא עלול להציג אותה בצורה "אופטימית" מדי, ולא בהכרח משקפת את המציאות. מעבר לכך, לא בטוח עד כמה הוא יודע לכתוב תוכנית עסקית כפי שהקוראים מצפים לקבל.

שנית, גורם זר יכול להתבונן על העסק בעיניים הרבה יותר אובייקטיביות, אם הוא גורם מקצועי אז הוא גם ידע אילו נתונים להציג ואילו נתונים הם לא הכרחיים. זה תלוי כמובן במטרה של הצגת התוכנית. הרי אם היא מיועדת לגורם מסוים, אז ייתכן מאוד שיהיה צורך להבליט מאפיינים מסוימים, אם היא מיועדת לגורם אחר, ייתכן שיהיה צורך להציג מאפיינים אחרים.

לפני שנסביר כיצד עושים את התוכנית בפועל, אנחנו צריכים לזכור היטב משמעותי והוא, כתיבת תוכנית עסקית היא תהליך עבודה, זה לא מתבצע מהיום להיום, זה גם דורש חשיפה מלאה של כל החומרים והמידע הרלוונטי. לכן, אנחנו צריכים לשכור אנשים מקצועיים, אמינים, דיסקרטיים, אנשים שאנחנו יכולים לסמוך עליהם שידעו לבצע את העבודה ולשמור עליה בסוד.


כיצד כותבים תוכנית עסקית בפועל

נניח ואנחנו רוצים להציג תוכנית עסקית למשקיעים במטרה למשוך אותם להשקיע בעסק. יש כמה דברים שיהיה עלינו להציג בפניהם:

ראשית, במה העסק מתעסק, אילו אמצעים וכלים יש לו לשם כך. למשל, אילו נכסים, ציוד, כוח אדם וכל דבר אחר שמאפשר לו לעסוק במה שהוא עוסק.

שנית, עלינו להציג את היתרונות שלנו, בפרט על פני המתחרים ולמה ישתלם למשקיעים להשקיע בעסק שלנו. לשם כך, אנחנו גם צריכים להציג מאזנים ונתונים כספיים. אם יש חובות או דברים דומים, חשוב שאנחנו נציג אותם. גם בשביל לשמור על אמינות וגם בשביל למנוע מצב לא נעים, שכן סביר להניח שהמשקיעים יעשו בדיקה ועלולים לעלות על כך.

שלישית, אנחנו צריכים להציג בתוכנית, מה בדיוק אנחנו מתכוונים לעשות עם הכסף שהם יכניסו לעסק שלנו, איך אנחנו מתכוונים להשתמש בו, וכיצד הוא יכול לעזור לנו. חשוב שתהיה לנו תוכנית ברורה עם יעדים ברורים וכן ניתוחים וצפי שמבוססים על דברים אמיתיים, דברים שאפשר להתבסס עליהם ולא ניתוחים מתוך תקווה או שאיפה דמיונית.

 

Categories
בלוג

מה זה דפיברילטור?

ייתכן ששמעתם לאחרונה על מכשיר הקרוי דפיברילטור כמכשיר שיכול להציל חיים ושכיום קיימת חובה להציב אותו בכל מבנה ציבור וגם ניתן להציב אותו בכל בית עסק ובכל בית. השאלה היא מה זה דפיברילטור? למה הוא נועד? עד כמה חשובה הזמינות שלו? איך בוחרים מכשיר מתאים? מהו דפיברילטור מומלץ? על שאלות אלו ועוד תוכלו למצוא את התשובות, ממש כאן בשורות הבאות.

אז מה זה דפיברילטור?

סביר מאוד להניח שכבר ראיתם מכשיר דפיברילטור בפעולה באחד הסרטים בהם צפיתם בשנים האחרונות. המדובר למעשה במכשיר שיודע לתת מכת חשמל במטרה להפעיל מחדש לב שנדם. כך למשל, בתהליכי ניתוח מורכבים ייתכן בהחלט מצב בו המנותח עובר מצב חירום של אובדן דופק. במקרה זה, ישנה חשיבות רבה מאוד "להפעיל" מחדש את הלב כמה שיותר מהר על מנת להחזיר את זרימת הדם לכל אברי הגוף ובמיוחד למוח. לשם כך ניתן לבצע החייאה ידנית באמצעות לחיצות על בית החזה והנשמה, אבל פה בדיוק נכנס לתמונה הדפיברילטור. המדובר למעשה במכשיר חשמלי ממנו יוצאות שתי כפות מתכתיות אותן מצמידים לבית החזה של המטופל ובלחיצה אחת על כפתור, מוזרם זרם חשמלי חזק מאוד אל הכפות, שיוצרות מכת חשמל לגופו של המטופל. מכת חשמל זו יכולה להיות מסוכנת עבור אדם בריא, אך במקרה של דום לב, זוהי מכת החשמל שיכולה להחזיר את הלב לפעולה. המדובר באמצעי רפואי יעיל מאוד, לבטח יותר מכל תהליך החייאה ידני ומכאן החשיבות של זמינותו גם במרחבים ציבוריים ופרטיים מחוץ לבתי חולים.

דפיברילטורים בשירות הציבור

עד לפני מספר שנים, המקום היחיד בו ניתן היה למצוא דפיברילטור היה בית החולים. זאת הסיבה שעד אז גם אף אחד לא ממש התעניין בשאלה מה זה דפיברילטור. העניין הוא שהיום ישנן ורסיות קומפקטיות של המכשיר, אותן ניתן להציב במבני ציבור, בקניונים, במגדלי משרדים, בבתי עסק, במפעלים ואפילו בבתים פרטיים. את המכשיר ניתן לקנות בבית מרקחת מורשה ולאחר לימוד קצר על אופן הפעלתו, ניתן להציב אותו במקום נגיש כך שבכל מקרה חירום בו אדם חווה לפתע מצב של דום לב, ניתן להביא את המכשיר ולבצע החייאה מיידית ויעילה.

מכשירים אלה הם קלים מאוד להפעלה וכוללים הוראות הפעלה פשוטות המצוינות על גבי המכשיר עצמו ולכן כל מה שאתם צריכים לדעת הוא מה זה דפיברילטור בעוד שאת ההפעלה שלו בשעת חירום, תוכלו ללמוד בתוך שניות ספורות מתוך ההוראות המצוינות על גבי המכשיר עצמו.

Categories
בלוג

לשתות הרבה גם בחורף! כך תעשו זאת

אמנם בקיץ אנו מרגישים את הצמא בצורה מוגברת יותר בעקבות מזג האוויר ואיבוד הנוזלים המהיר, אך כדאי לדעת שגם בחורף הגוף זקוק למים, ולא פחות מאשר בקיץ. שתיה של מים מונעת התייבשות ושומרת על תפקוד תקין של הגוף, בפרט במצבים בהם אנו נוטלים תרופות או סובלים מחולי. המים שומרים עם תפקוד מוחי תקין, סילוק פסולת מהגוף, ויסות חום הגוף וכמובן מניעת עייפות, כאבי ראש ושמירה על ערנות וזיכרון. בחורף אנו נוטים לחוש שהקור, ההסתגרות בבית והמחסור בפעילות מאומצת לא מעודדים אותנו לשתות, אך למעשה תחושת הצמא שמתעוררת בנו מתריעה לגוף שהוא חייב נוזלים באופן מידי, ולכן לא מומלץ לחכות לצמא על מנת לשתות מים.

מדוע חשוב לשתות מים גם בחורף, ומהו הסיכון במחסור במים?

גם בחורף הגוף שלנו מאבד נוזלים כחלק ממגוון תהליכים טבעיים המתרחשים בו מדי רגע. כשהחימום בבית או במשרד מופעל – האוויר מתייבש וגורם להזעה מבלי שנשים לב לכך, ובפרט במהלך שנת הלילה כשאנו מכוסים בשמיכה עבה. כמו כן, שתייה של משקאות חמים המכילים קפאין או שתיה של אלכוהול גורמים לגוף לאבד נוזלים ולכן דורשים שתייה מוגברת. הסיכון במחסור במים הוא רב. בתחילה אנו עלולים לחוש חולשה, עייפות או סחרחורת, אך במקרים חריגים אנו עלולים למצוא את עצמנו עם נזקים לטווח ארוך ואפילו, חלילה, להגיע לבית חולים במצב בלתי הפיך.

כמה מים צריך לשתות?

כמות המים שאנו זקוקים לה עשויה להשתנות מאדם לאדם בהתאם לגילו, גובהו ומשקל גופו, אך ישנו ממוצע רצוי שכדאי לעמוד בו. עבור גברים מומלץ לשתות 3 ליטר מים ליום ונשים זקוקות לכמות של 2.2 ליטר מים לשתיה ליום. מי שמתאמן יצטרך לדבוק בשתיית מים מרובה בגלל שבמהלך הפעילות הגופנית הגוף מאבד נוזלים.

טיפים – איך תשתו יותר מים גם בחורף?

  • הקפידו להסתובב עם בקבוק מים שיהיה צמוד אליכם בכל מקום, וגם בזמן נסיעה. זהו ההרגל הטוב ביותר שתוכלו להעניק לעצמכם.
  • רכשו בר מים שיהיה זמין לכם ולבני המשפחה שלכם מול העיניים. אנשים אשר בבית או במשרד שלהם קיים בר מים, שותים יותר. זה מוכח.
  • הכינו לעצמכם תה בטעמים מצמחים שונים – גם קר וגם חם. מומלץ לבחור בתה ללא קפאין על מנת שלא לגרום לאיבוד נוזלים לא מודע. שתיה של ספל תה ללא קפאין שוות ערך לשתייה של ספל מים מינרלים.
  • אם אתם אוהבים סודה, כדאי לדעת שגם היא שוות ערך למים מינרלים. כדי לגוון, תוכלו להוסיף לה פלח לימון ונענע וליהנות מלימונענע מוגז. אם תחליטו לרכוש בר מים, כדאי לדעת שיש ברי מים שמפיקים גם סודה.
  • איכלו פירות, ירקות, מרקים ושייקים שמוסיפים גם טעם מרענן וגם נוזלים לגוף.  
Categories
בלוג

פנסיונרים או חיילים משוחררים שמחפשים עבודה מהבית יש לכם הזדמנות!

כל אחד מאיתנו צריך למצוא עבודה, אך לעיתים החיפוש אחר המשרה הטובה ביותר הוא חיפוש מייגע ולא קל. יש לא מעט סיבות שבגללן אנו נוטים לוותר על משרות שונות, רוב הסיבות הללו יכולות להיעלם כאשר אתם תחפשו עבודה מהבית. אם אתם פנסיונרים שמחפשים עבודה להשלמת הכנסה ובין אם אתם חיילים משוחררים שמחפשים את עצמכם – עבודה מהבית היא מושלמת!

רגע לפני שתעשו בחירה כזאת או אחרת, אנו נסביר לכם בדיוק מדוע דווקא אתם צריכים לחשוב על האפשרות הזאת. בזכות לוח דרושים חדש שמכיל בתוכו רק משרות מהבית, תוכלו להפוך את החלום למציאות – ואת העתיד שלכם לעתיד שהוא הרבה יותר ורוד והרבה יותר אידיאלי עבורכם.

השלמת הכנסה אידיאלית עבור פנסיונרים

לא מעט פנסיונרים שחשבו כי חיי הפנסיה הם זוהרים ונוצצים, הבינו כי לא כך הם פני הדברים. הפנסיה לא תמיד מספיקה על מנת לנהל אורח חיים טוב, ויש לא מעט פנסיונרים שמחפשים השלמת הכנסה. עבודה מהבית תאפשר לאותם פנסיונרים להכניס עוד קצת כסף שיאפשר להם לשמור את הראש מעל המים. פתאום החיים יכולים להיות הרבה יותר פשוטים, ואתם תוכלו להרשות לעצמכם לבצע דברים שתמיד חלמתם לעשות אותם כאשר תצאו לפנסיה.

פנסיונרים יכולים לעבוד ללא מאמץ

כאשר פנסיונרים מחפשים עבודה, הם עלולים למצוא את עצמם פוסלים לא מעט עבודות בגלל שהן קשות מידיי. בין אם הם יהיו מודעים לכך ובין אם לא, הגיל משחק תפקיד מרכזי ועשוי לפסול לא מעט עבודות. החדשות הטובות הן שאותם פנסיונרים יכולים למצוא עבודה מהבית, עבודה שתאפשר להם לעבוד ללא מאמץ וללא קושי – כך שזה ללא ספק הבחירה המושלמת והנכונה ביותר.

חיילים משוחררים? תפתחו את חיי האזרחות ברגל ימין

חיילים משוחררים מגיעים לאזרחות עם המון ציפיות, אך רובם מקבלים כאפה כאשר הם מקבלים עד כמה האזרחות קשה. מהסיבה הזאת עבודה מהבית יכולה להיות ספתח מעולה לחיי האזרחות, תוכלו להתחיל את האזרחות ברגל ימין על אמת. אתם לא תצטרכו להקשות על עצמכם יתר על המידה, ובו בזמן לא תצטרכו לוותר על החלומות שתמיד רציתם לבצע כאשר תשתחררו מהצבא. אין שום סיבה שתוותרו על החלומות שלכם, באף רגע ובשום שלב.

חיילים משוחררים יכולים להרוויח יותר ממינימום

חיילים משוחררים? אין סיבה שתסתפקו בשכר מינימום! היום אתם יכולים להרוויח הרבה יותר, ולהתחיל לתכנן את הטיול שלכם אחרי הצבא. רוב החיילים המשוחררים מתחילים לעבוד בעבודה הראשונה שהם מוצאים, וברוב המקרים מדובר על טעות. כיום זכות לוח הדרושים החדש, גם חיילים משוחררים יכולים להתחיל לעבוד מהבית. עבודה מהבית תאפשר לאותם חיילים משוחררים להרוויח שכר נהדר, שכר שככל הנראה בעבודות אחרות הם לא היו מסוגלים להרוויח אותו.

Categories
בלוג

מה חשוב לדעת לפני שמבצעים השוואת ביטוח בריאות?

הבריאות היא אחד מהנושאים העיקריים שמעסיקים אותנו ימים כלילות, כאשר השאיפה של כל אחד מאיתנו היא לקבל את הטיפול הטוב ביותר בכל רגע נתון. אך בכדי שיהיה אפשר לקבל את הטיפול הטוב ביותר, כל אחד מאיתנו יצטרך שיהיה לו ביטוח בריאות פרטי. מהסיבה הזאת, לא מעט אנשים מבצעים השוואת ביטוח בריאות בין חברות הביטוח השונות – בכדי שיהיה אפשר לקבל את הצעת המחיר האטרקטיבית ביותר.

תקראו את האותיות הקטנות של הביטוח

בין אם אתם מבצעים השוואת מחירים אונליין ובין אם תעשו את השוואת המחירים בטלפון, חשוב מאוד שתכירו את האותיות הקטנות של הביטוח. על מה אנו מדברים? אנו מדברים על האותיות הקטנות שעשויות לשנות את תמונת המצב כולה, ועשויות לגרום לכך שתעדיפו ביטוח אחר – לעיתים המידע שנראה שולי הוא גם הקריטי ביותר.

תבחרו חברת ביטוח מוכרת ואמינה

זה נכון שכאשר אתם מבצעים השוואת ביטוח בריאות אתם תגלו לא מעט חברות ביטוח חדשות שאולי לא ידעתם על קיומם. אך תיקחו בחשבון כי אתם לא יכולים לסמוך על כל חברת ביטח, בטח כאשר מדובר על הבריאות שלכם. לכן הטיפ שלנו אליכם הוא לסגור ביטוח בריאות רק בחברה מוכרת, אפילו אם זה עולה לכם קצת יותר.

השתדלו לדבר עם אחד הנציגים בטלפון

לבצע השוואת מחירים אונליין זה מעולה, כך תוכלו לחסוך לעצמכם זמן יקר בחיפוש אחר חברת הביטוח המושלמת. אך בכדי שתוכלו להיות בטוחים שאתם עושים צעד נכון, ברגע שאתם בוחרים בחברת ביטוח כזאת או אחרת – שווה לכם להרים אליה טלפון ולשמוע מה הנציג מספר. לעיתים תוכלו לקבל אינפורמציה שלא ידעתם עליה, ולעיתים אפילו תוכלו לקבל הצעת מחיר זולה הרבה יותר.